Ртуть - речовина 1-го класу небезпеки. Тож розбитий термометр може призвести до отруєння її парами. Від цього застерігають рятувальники на сайті ДСНС в Донецькій області.
Після цього рятувальники зазначають, що треба приступити до процесу демеркуризації:
Надівши гумові рукавички, обережно зберіть у будь-яку герметичну тару з щільно прилеглою кришкою (наприклад, в скляну банку) всі осколки градусника, ну і звичайно, в першу чергу, кульки ртуті. Майте на увазі! Питома вага ртуті дуже висока (вона більш ніж в 13 разів важче води). При падінні вона може розлетітися на кілька дрібних кульок і, зрозуміло, закотитися в будь-яку тріщинку. Щоб зібрати всю ртуть без залишку скористайтеся підручними засобами. Вам допоможуть: медична груша з тонким наконечником, емальований совок, лейкопластир, скотч, пластилін, замазка і т.п.
"Пам'ятайте, що збір крапель ртуті та осколків треба здійснювати від периферії до центру приміщення", - зазначають рятувальники.
Якщо ртуть розсипалася по килиму, можна після ручного прибирання крапель пропилососити це місце побутовим пилососом. Пилососити потрібно швидко (1-3 хвилини), щоб не надихатися парами ртуті. Мішок для збору пилу після такого прибирання потрібно буде утилізувати, помістивши попередньо в герметичну ємність.
Після завершення даної роботи необхідно провести хімічну демеркуризацію. У домашніх умовах можна приготувати розчини з підручних засобів: перманганат калію (або попросту марганцівка) вода або мильно-содовий розчин.
"На завершення: всі відходи від термометра, що вам вдалося зібрати в герметичну тару для виключення подальшого забруднення території і вдома, треба здати на підприємство у вашому районі яке має право на утилізацію ртуті та її відходів", - додають в ДСНС.
Читайте також: Дитячий будинок шитиме захисні маски на Донеччині
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)