Олена Шаповал, завідувачка інфекційного відділення ЛШМД: "Вдягати треба світлішою стороною до себе. І ось тут є такий дріт, що повинен бути направлений вгору. Ось вона вдягається на обличчя. Розправляються перед цим ось ці складки, щоб збільшити поверхню. І вдягається на обличчя. Після того як ми її вдягнули, треба обов'язково поправити вниз. А тут трохи дріт прим'яти, що покращить прилягання".
Вікторія Гребенюк, кореспондентка: "Напевно вже всім відомо, що ось таку одноразову маску, як на мені зараз, можна носити не більше 2-3 годин. Після чого її треба утилізувати. Але як правильно це робити - знають ще не всі".
"Знаю, що кожні 2 години міняти треба. А як утилізувати - не знаю".
"Ні. Не замислювався про це".
"Я прасую гарячою праскою".
" Її треба випрати та попрасувати добре".
"Милом намилив. У 96 % спирті замочив. Помив милом і посушив".
"Масок недостатньо. Їх практично взагалі немає. А, якщо є, ціна на них - це жах. Тому перемо гарячою водою, господарським милом".
Спеціаліст міського управління Держспоживслужби Олександр Жогло впевнений: прасування недостатньо. По-перше, одноразова маска може розплавитися та прилипнути до праски. По-друге, інфекція може потрапити на пристрій. На думку спеціаліста, кращим способом є обробка спеціальними дезінфікуючими засобами перед утилізацією.
Олександр Жогло, головний спеціаліст Маріупольського МУ Держспоживслужби в Донецькій області: "Беремо інструкцію по використанню. Читаємо її. Готуємо розчин. Використовуємо цей розчин протягом доби. Після того як маска буде знезаражена її можна спокійно помістити в одноразовий пакет і викинути в контейнер".Якщо санітайзеру немає, Олександр Жогло радить маску прокип'ятити декілька хвилин перед тим, як викинути. В інфекційному відділенні додають, що утилізація маски починається з моменту її зняття. Робити це треба, тримаючи за зав'язки, а потім - звернути зовнішньою стороною всередину. У медичних закладах утилізують засоби індивідуального захисту згідно з офіційною постановою.
Олена Шаповал, завідувачка інфекційного відділення ЛШМД: "Відро накрито кришкою обов'язково. Тобто підняли кришку, поклали цю використану маску. Після цього ми її заливаємо дезінфікуючим розчином. Обов'язково пишемо інформацію про це та кладемо на кришку, мов, дезрозчин такий-то, розпочата експозиція оскільки-то. Після того як експозиція закінчилася, ми надрізаємо цей пакет, дезрозчин залишається у відрі. І вже продезінфіковане медичне сміття ми можемо викинути".За словами Олени Шаповал, вірус залишатиметься на масці декілька годин, якщо вона була неправильно утилізована. Тож може нашкодити здоров'ю інших людей. Наприклад, працівників комунальних підприємств або тих, хто може знаходитися на сміттєзвалищі. Тож варто віднестися до утилізації з відповідальністю.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)