Україна - Маріуполь

info@tv7.ua
+38 [068] 062-90-77
ruuk
  1. Україна+
  2. Енергоефективний будинок на вул. Пилипа Орлика
09сер'19
  1. Україна+
  2. ОСМД
  3. ОСББ

Енергоефективний будинок на вул. Пилипа Орлика

Олексій живе у типовому багатоквартирному будинку, як і мільйони інших українців. Але він - не безликий мешканець. Цього чоловіка знають усі сусіди.

Сусіди часто телефонують йому, якщо в них виникають проблеми по дому, або діляться своїми думками з ним на вулиці.

Олексій - не якийсь супермен, а звичайний маріуполець. Але йому не байдужий стан свого будинку. Тому три роки тому взяв на себе відповідальність та став головою ОСББ.

«Уже привычка. За 3 года вошёл, так сказать, в состояние председателя», - Олексій Півень, голова ОСББ «Крок-104».

З того часу на вулиці Пилипа Орлика 104 відбуваються постійні покращення. Будинок став прикладом енергоефективності. Завдяки ініціативі Олексія та його помічників вже реалізовано багато проектів.
«Двери поставлены благодаря программе "Тёплый кредит". Не выпускают тепло на улицу. В подвале поставили металлопластиковые трубы. Ещё по одному тёплому кредиту -металлопластиковые окна на всех этажах. Благодаря этому зимой в подъезде тепло», - Олексій Півень, голова ОСББ «Крок-104».

Тетяна погоджується з сусідом. Розповідає: живе в цьому будинку з 1982 року і тільки зараз у під'їзді тепло навіть взимку.

«Теперь выходишь - как в квартире. И одеваться не надо», - Тетяна Совенко, мешканка б. 104 на вул. Пилипа Орлика.

Окрім цього мешканці 104-го будинку мають змогу самі контролювати подачу тепла, щоб заощаджувати. Якщо взимку стає спекотно у квартирах, знижують показники розташованого у підвалі терморегулятора. 3-кімнатна квартира Тетяни розташована всередині будинку. Каже - ніколи не мерзне.

«У меня даже форточки открыты всё время. И не жарко и не холодно», - Тетяна Ясіновая, мешканка б. 104 на вул. Пилипа Орлика.

А Людмила Георгієвна мешкає в кутовій 3-кімнатній квартирі. Каже: до заміни вікон було значно холодніше. Але тепер температура в квартирі комфортніша. А завдяки самостійній регуляції тепла вдається заощаджувати.
«Каждый раз мы это ощущаем в квитанции. Моя дочь на левом берегу живёт. Она платит за отопление в трёхкомнатной квартире 2800 грн, 3200 грн. даже было. А мы – 1300 грн.», - Людмила Хоменко, мешканка б. 104 на вул. Пилипа Орлика.

На цьому засоби заощадження мешканців цього будинку не закінчилися. Тут був реалізований ще один міні-проект енергозбереження. У всіх під'їздах на кожному поверсі були замінені лампочки на світлодіодні. Коли їм світити - контролює датчик руху, що теж є економією електрики.

«У нас счёт за электричество было порядка 3000 грн. Сейчас - либо до 2000, либо чуть выш. За счет светодиодных энергоэффективных лампочек», - Олексій Півень, голова ОСББ «Крок-104».

В цьому ОСББ плата за житлову площу стандартна - 3 гривні 50 копійок за квадратний метр. Впровадити енергоефективні заходи вдалося завдяки "теплим кредитам".

«Самое главное - получить согласие жильцов на получение кредита. А дальше - от 40 до 70 % финансирует государство, 20 % - город или область, 10 % финансирует ОСМД», - Олексій Півень, голова ОСББ «Крок-104».

Олексій подав сусідам приклад того, що поліпшення умов життя - в руках кожного мешканця. На цю ініціативу відгукнулася жителька цього будинку Тетяна Петрівна. Вона відчайдушно стоїть на стражі чистоти з часів створення ОСББ.

«Для меня самый хороший результат - когда люди улыбаются и говорят: «Как у нас красиво»», - Тетяна Шагалова, прибиральниця.

Окрім чистоти та енергоефективності, будинок 104 на вулиці Пилипа Орлика відрізняється затишним подвір'ям, із замками та клумбами. Головне в створенні таких умов - ініціативність самих мешканців.Автор: Вікторія Гребенюк
Телеоператор: Андрій Бабкин
Режисер монтажу: Ілля Оверчук

Залишити коментар
відіслати
коментарі
    Категорії новин Последние новости
    Created on the TRONE Engine by LeoCRAFT Digital