14 листопада - 318-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 47 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 1 листопада Юліанського календаря.
У цей день у світі відзначаються Міжнародний день логопеда, Всесвітній день боротьби з діабетом, Міжнародний день скоромовок, День молитви про сиріт.
В Україні - День виноградаря і винороба, у США - День операційної медсестри, День гострого соусу гуакамоле, День американського плюшевого ведмедика, День сімейної піжами, День ременя безпеки, День маринованих огірків, у Білорусі - День коваля, в Естонії, Фінляндії, Норвегії, Швеції, Ісландії - День батька, в Колумбії - День колумбійської жінки, в Тунісі - Свято дерев, в Іспанії - Міжнародний фестиваль повітряних зміїв, у Великобританії - Поминальну неділю, в Аргентині - День бабусі, у Сальвадорі - День пупусы, в Індонезії - День мобільної бригади, у Гвінеї-Бісау - День руху перебудови, в Індії - День посту і духовних практик "Уттхана Екадаші", День дітей "Бал дівас", у Туркменістані - Свято врожаю "Хасыл байрами", у Румунії - День Добруджі.
ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО
За релігійним календарем сьогодні, 14 листопада, вшановують пам'ять безсрібників Косми та Даміана. Східні слов'яни проводжали осінь і зустрічали зиму, відзначаючи Кузьминки осінні, які ще називали: День Кузьми та Дем'яна, Куретники.
ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА
У неділю, 14 листопада, іменини відзначають власники таких імен: Адріан, Хома, Кузьма і Дем'ян. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!
ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: МІЖНАРОДНІ СВЯТА ТА ПОДІЇ
Всесвітній день боротьби з діабетом
1918 – з ініціативи провідних українських вчених декретом гетьмана Павла Скоропадського було засновано Українську Академію наук та визначений її офіційний статус.
1920 – Уряд УНР був змушений залишити Україну та переїхати до Польської республіки.
1925 – У Чехословацькій республіці створено Леґію українських націоналістів.
1940 – У Берліні невдачею закінчились радянсько-німецькі переговори про розділ сфер впливу і приєднання СРСР до Троїстого пакту (Третій Рейх – Королівство Італія – Японська імперія).
1944 – У Києві відкрився Державний музей українського мистецтва.
1944 – До Середньої Азії з Грузинської РСР депортовано понад 100 тисяч турків-месхетинців.
1963 – потужний підводний вулканічний вибух утворює острів Суртсей, 33 км на південь від узбережжя Ісландії. Лава і чорні колони диму виходять з поверхні океану. Територія новоутвореного вулканічного острова – 1.7 км².
1989 – Верховна Рада СРСР ухвалила Декларацію про визнання незаконними та злочинними репресивні акти проти народів, підданих насильницькому переселенню, та про забезпечення їхніх прав.
1999 – на посаду Президента України вдруге обрано Л. Д. Кучму.
2005 – Корпорація Boeing оголосила про старт виробництва літака Boeing 747-8.
ХТО НАРОДИВСЯ 14 ЛИСТОПАДА
1912 – Андрій Малишко, український поет, перекладач, літературний критик.
1924 – Леонід Коган, видатний український, радянський скрипаль та педагог. Один з найяскравіших представників радянської скрипкової школи.
1935 – Олег Шаблій, український географ, доктор географічних наук, професор кафедри економічної та соціальної географії ЛНУ
1948 – Чарльз, принц Уельський, син королеви Великої Британії Єлизавети II) і Філіпа, герцога Единбурзького, спадкоємець британського престолу, фельдмаршал, адмірал флоту і Маршал Королівських ВПС Великої Британії.
1954 – Бернар Іно, легендарний французький велоперегонник.
1979 – Ольга Куриленко, українська акторка та модель.
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ
ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)