Сьогодні, 15 вересня, свої іменини відзначають Антон, Демид, Леонід, Іван, Федір, Федот, Пилип. Крім того, у цей день щорічно відзначається Міжнародний день демократії.
Міжнародний день демократії
Міжнародний день демократії щорічно відзначається 15 вересня. Це дуже важливе свято для світової громадськості, тому в ООН запропонували всім державам, регіональним громадам, міжурядовим і неурядовим організаціям прийняти нове свято. І завдяки цьому, таке торжество відзначається практично у всьому світі ще з 2007 року.
Це свято встановлено Генеральною асамблеєю ООН в 2007 році. З того часу, практично в кожній країні відзначається це торжество. Варто відзначити, що демократія – це не тільки мета, але і процес, який неможливий без повної підтримки держави і суспільства. Тож існування такого свята як Міжнародний день демократії тільки підкреслює важливість цього. До того ж цим святом прийнято проінформувати весь світ, про те, наскільки на даний момент демократія важлива.
Демократія заснована на вільному волевиявленні народу і тісно пов'язана із забезпеченням правопорядку та здійсненням прав і основних свобод людини. Саме тому вона потребує підтримки не тільки держави і уряду, але і абсолютно кожного громадянина країни. До речі, варто відзначити, що щороку Міжнародний день демократії має нову тему, яка в той момент, є особливо важливою.
День винахідника і раціоналізатора
Щорічно, в третю суботу вересня в Україні відзначають професійне свято - День винахідника і раціоналізатора, відповідно до Указу Президента № 443/94 від 16 серпня 1994 року.
Винахідницьку та раціоналізаторську діяльність регулює Український інститут промислової власності - Укрпатент. На сьогодні Укрпатентом було зареєстровано більш ніж 100 тис. патентів на винаходи, а також понад 10 тис. патентів на корисні моделі.
Україна має безсумнівні інноваційні досягнення світового рівня - літаки із сімейства "Анів", ядерні технології Адаменка, технології стимулювання росту рослин в сільському господарстві Пономаренка, медичні винаходи - спосіб боротьби з раком Завірюхи і лікування судин людини неоперабельним методом Бурого і т. д.
Сьогодні День винахідника і раціоналізатора об’єднує людей різних професій і спеціальностей, але всі вони обов’язково наділені рідкісним даром творчості, відчуттям нового, умінням розширити межі звичного, вийти за рамки стереотипу. Традиційно в цей день на адресу винахідників звучать вітання та поздоровлення. З боку керівництва виділяються премії, урочисто вручаються грамоти і всілякі заохочення. Проводяться інноваційні виставки, ярмарки та презентації.
День фармацевтичного працівника
День фармацевтичного працівника встановлено Указом Президента України № 1128/99 від 07.09.1999. У третю суботу вересня в Україні понад 350 тисяч представників цієї галузі святкують своє професійне свято.
На фармацевтичному ринку України, наприклад у 2012 році, здійснювали діяльність понад 5 тисяч суб’єктів господарювання, серед яких 9456 аптек, 5470 аптечних пунктів, 6310 аптечних кіосків, 927 аптечних складів і майже 7000 лікувально-профілактичних закладів. Кількість аптек в США близько 67 тис. У аптеках Німеччини, станом на 2015 рік, працювало близько 145 тисяч. людей.
Населення України забезпечено широким асортиментом лікарських засобів українського та іноземного виробництва. Українські ліки експортуються до 25 країн світу.
Урочисті заходи на День фармацевта в Україні включають різноманітні презентації та представлення нових більш ефективних і безпечних препаратів для здоров’я, акції та знижки в аптеках і аптечних пунктах, особливо для пільгових категорій, а також безкоштовні діагностичні процедури, наприклад, вимір артеріального тиску і т. п.
Події:
1805 - Росія оголосила першу війну Наполеону;
1916 - Перше в історії світових воєн застосування танків в бойових діях. Англійці на річці Соммі кинули проти німців 49 танків моделі Mk.1;
1917 - Випущений перший номер журналу Форбс;
1935 - За Нюрнберзьким законам німецькі євреї позбавлені громадянства; державним символом Німеччини стала свастика;
1971 - Створено організація "Грінпіс";
1997 - Зареєстровано домен Google.com.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)