15 вересня - 258-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 107 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 2 вересня Юліанського календаря.
У цей день у світі відзначаються Міжнародний день точки, День "Коли-небудь", День вільних грошей, День народження екологічної організації "Грінпіс", День "Зробіть капелюх", Міжнародний день демократії, Всесвітній день афро, Всесвітній день обізнаності про лімфому.
В Україні - День HR-менеджера, в США - День "Спасибі" День м'ятного лікеру, День шкільного рюкзака, День подвійного чізбургера, День тоста з сиром, День онлайн-навчання, День ирисково-коричного пирога, День фетрового капелюха, День неонатальних медсестер, День пасти "Лінгвіні", День обслуговуючого персоналу, День сутички з дитячим раком, у Словаччині - Свято Скорботної Діви Марії, в Іспанії - Свято Благочестивої Богоматері, у Великобританії - День битви за Британію, в Гондурасі, Гватемалі, Коста-Ріці, Сальвадорі, Нікарагуа - День незалежності, у Словенії - День злуки Примор'я з Вітчизною, у Мексиці - День пам'яті долоресского заклику до революції, у Таїланді - День Силпы Бхирасри, у Білорусі - День бібліотек, в Азербайджані - День знань.
ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО
За релігійним календарем сьогодні, 15 вересня, православна церква вшановує пам'ять мученика Маманта, його матері Руфіни та батька Федота. Мати Маманта вмерла під час пологів. Його вихованням займалася благочестива вдова. Батька святого за сповідання християнської віри кинули до в'язниці, де незабаром він помер.
ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА
У середу, 15 вересня, іменини відзначають власники таких імен: Альфред, Антон, Демид, Леонід, Іван, Федір, Федот, Феодосій, Пилип, Юліан. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!
ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: МІЖНАРОДНІ СВЯТА ТА ПОДІЇ
1805 – Російська імперія оголосила війну Французькій імперії.
1893 – У Джерсі-Сіті (США) почала виходити газета "Свобода" – перше україномовне видання в США.
1924 – Татарбунарське повстання.
1944 – У Києві відкрито оновлений Державний музей західного і східного мистецтв (тепер це Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків).
1971 – У Ванкувері створено екологічну організацію "Грінпіс". Перша акція – протест проти американських ядерних випробувань біля Аляски.
1991 – У Києві на площі Богдана Хмельницького відбулося Всеукраїнське народне віче на підтримку Акту про державну незалежність України.
2008 – банкрутство "Lehman Brothers".
ХТО НАРОДИВСЯ 15 ВЕРЕСНЯ
1254 – Марко Поло, венеційський купець і мандрівник.
1613 – Франсуа де Ларошфуко, видатний французький письменник-мораліст, автор "Мемуарів", збірки афоризмів "Максими".
1789 – Джеймс Фенімор Купер, американський письменник, один із засновників жанру авантюрного роману.
1804 – Михайло Максимович український історик, філолог, етнограф, ботанік, поет, перший ректор Київського університету.
1870 – Штейнберг Лев Петрович, український радянський диригент і композитор. Інструментував оперу "Тарас Бульба" Миколи Лисенка та вперше в Україні поставив її на сцені Харківського театру опери та балету.
1888 – Пилип Коновал, єдиний українець кавалер ордена Хрест Вікторії.
1890 – Агата Крісті, англійська письменниця, автор детективної прози, одна з найбільше публікованих письменників за всю історію людства.
1892 – Гайворонський Михайло Орест, український музикант, композитор, капельмейстер Армії УНР.
1928 – Кеннонболл Еддерлі, американський джазовий саксофоніст.
1955 – Володимир Пилат, український дослідник та знавець бойових мистецтв, засновник стилю та Верховний Учитель Бойового Гопака.
1978 – Пашинін Анатолій Анатолійович, український актор театру і кіно.
1984 – Гарі, принц Уельський, син принцеси Діани та принца Чарльза, спадкоємець британської корони (3-й в черзі).
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ
ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)