19 грудня – 353-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишилося всього 12 днів. Іменини – Максим, Микола. В Україні святкується День адвокатури.
Яке православне свято 19 грудня – чого не можна робити
Православна церква 19 грудня вшановує пам'ять святого Миколая. Відомо, що жив він приблизно в III столітті на території грецької колонії Патара у Малій Азії. З дитинства перейнявся християнством і практично відразу вирішив, що буде служити Богу. Цілими днями Микола пропадав у храмі, молився, читав Святе Письмо. Дядько Миколи, єпископ Патарський, зазначив старанність свого племінника і розпорядився зробити його читцем, після чого возвів у сан священика. Батьки Миколи померли, і увесь свій спадок він вирішив роздати незаможним. Значно пізніше Микола стає єпископом на території міста Миру (нині це Грузія). Микола був явним противником язичництва і ревним християнином. Святителя в народі вважали головним помічником для засуджених за недосконалі діяння. Також Микола є покровителем купців, дітей та мореплавців.
Вранці 19 грудня люди обов'язково відправлялися до церкви, служили молебні та тільки після цього накривали багаті столи. Не можна було сумувати на день Миколая – вважалося, що це призведе до сильних морозів. Микола був покровителем і шлюбів, а тому, йому можна було молитися про щасливе сімейне життя.
Народні прикмети 19 грудня
З'явився іній – в наступному році вдасться зібрати багатий урожай.
Яка погода на Миколу Зимового, таким буде день Миколи весняного (22 травня).
Морозний і сонячний день – прикмета того, що буде неврожай в наступному році.
Якщо сніг з дороги до Ніколина дня замітає, то шляхам і не стояти.
Ясна і холодна погода – буде багатий урожай влітку.
Скільки снігу на Миколу, стільки навесні і трави буде
Цікаві і важливі події в Україні та світі 19 грудня
У 1863 році англієць Фредерік Волтон запатентував лінолеум.
1946 – початок війни Франції в Індокитаї.
1965 – Шарль де Голль обраний президентом Франції.
1980 – відкриті станції Київського метрополітену "Тараса Шевченка", "Петрівка" і "Проспект Корнійчука" (нині "Оболонь").
1981 – відкриті станції Київського метрополітену "Площа Льва Толстого" і "Республіканський стадіон" (нині "Олімпійська").