19 серпня - 231-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 134 дні. У XX і XXI століттях цей день відповідає 6 серпня Юліанського календаря.
У цей день у світі відзначаються Всесвітній День Фотографії, Міжнародний день орангутану, Всесвітній день гуманітарної допомоги, Міжнародний день банта.
В Україні - День пасічника, в США - День картоплі, День гарячої та гострої їжі, День коктейлю "Чорна корова", День м'якого морозива, День авіації, у В'єтнамі - День серпневої революції, в Норвегії - День народження кронпринцеси Метте-Маріт, на Філіппінах - День Мануеля Кесона, в Іспанії - свято святого Магінуса.
ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО
За релігійним календарем сьогодні, 19 серпня, відзначають Преображення Господнє. Це день, у який Ісус Христос показав свій лик учням – Петру, Якову й Івану. У цей момент вони повірили Учителю та перестали сумніватися у тому, що він – Син Божий.
ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА
У четвер, 19 серпня, іменини відзначають власники таких імен: Лев, Спас, Людвіг, а також Феоктист. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!
ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: МІЖНАРОДНІ СВЯТА ТА ПОДІЇ
1562 – московити зазнали нищівної поразки від Великого князівства Литовського та Руського у Битві під Невелем.
1722 – наказний гетьман Павло Полуботок видав універсал, який забороняв зловживання світських і духовних можновладців та передбачав реформу судочинства.
1839 – уряд Королівства Франція, що викупив патент Луї Дагера на створення відбитків, проголосив дареготипію "подарунком світу", завдяки чому фотографія змогла стати загальнодоступною технологією.
1914 – створено керівний орган Українських Січових Стрільців – Українську бойову управу.
1919 – 1-й корпус Української Галицької Армії, ведучи наступ на Київ, здобув Бердичів.
1920 – 6-та стрілецька дивізія полковника Марка Безручка після численних сутичок з частинами 1-ї кінної армії Будьонного відійшла до Замостя і зайняла там оборону.
1936 – У Москві почався відкритий судовий процес над "об'єднаним троцкістсько-зінов'євським антирадянським центром".
1941 – головне командування румунської армії видало декрет про встановлення окупаційної адміністрації на частині території, раніше анексованої Українською РСР між Дністром і Бугом ("Трансністрія") з центром у Тирасполі.
1943 – Президент США Ф. Рузвельт і прем'єр-міністр Великої Британії В. Черчилль підписали таємну угоду про співробітництво у створенні атомної бомби.
1945 – Президія Верховної Ради СРСР ратифікувала Статут ООН.
1955 – на околиці села Здовбиця під час блокади переважаючих сил КДБ – МВС не здався живим і загинув рівненський крайовий провідник ОУН Анатолій Маєвський "Уліян".
1960 – здійснено перший політ у космос живих істот.
1982 – здійснено запуск космічного корабля "Союз Т-7", у складі екіпажу якого українець – Л. Попов.
1989 – парафія святих Петра і Павла у Львові (настоятель – о. Володимир Ярема) першою в Українській РСР вийшла з підпорядкування Російської Православної Церкви й оголосила себе частиною УАПЦ
1989 – у Хмельницькому відкрили пам'ятний знак, що увічнив пам'ять жертв репресій 1930 – 1940-х і початку 1950-х років
1990 – НДР прийняла конституцію ФРН.
1991 – Леонід Кравчук, Голова Верховної Ради УРСР, о 16:00 у виступі по українському телебаченні закликав українських громадян зберігати спокій і підкреслив, що надзвичайний стан Української РСР не стосується. Потім заявив про вихід із лав КПРС.
1992 – у Києві почав роботу I Всесвітній форум українців.
ХТО НАРОДИВСЯ 19 СЕРПНЯ
232 – Марк Анній Флоріан, римський імператор.
1398 – Іньєго Лопес де Мендоса, маркіз де Сантільян, кастильський поет, критик, літературний меценат, полководець і державний діяч. Батько іспанського гуманізму. Ввів в іспанську літературу жанр сонета. Автор першої іспанської поетики "Передмова і послання коннетаблю Португалії" ("Proemio e carta al condestable don Pedro de Portugal"). Відомі твори: "Комедійка про понцу" ("Comedieta de Ponza"), "Пекло закоханих" ("Infierno de los enamorados")
1631 – Джон Драйден, англійський поет, драматург, критик, байкар
1780 – П'єр-Жан Беранже, французький поет-демократ.
1871 – Орвелл Райт, один з братів Райтів, співвинахідник аероплану.
1883 – Габріель (Коко) Шанель, французька модельєрка, засновниця модного "Дому Шанель" у Парижі
1924 – Віллард Бойл, американський фізик канадського походження, лауреат Нобелівської премії з фізики за 2009 "за розробку оптичних напівпровідникових сенсорів"
1928 – Борис Мірус, актор львівського драматичного театру імені Марії Заньковецької, народний артист України
1930 – Френк Маккурт, американський письменник, лауреат Пулітцерівської премії
1965 – Марія де Медейруш, португальська актриса ("Кримінальне чтиво", "Божественна комедія").
1966 – Лі Енн Вомек, американська кантрі-співачка та автор пісень.
1973 – Марко Матерацці, італійський футболіст, захисник "Інтернаціонале"
1976 – Уку Агустін, індонезійська журналістка, письменниця та режисерка документальних фільмів.
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ
ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)