23 листопада - 327-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 38 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 10 листопада Юліанського календаря.
У цей день у світі відзначаються Міжнародний день акварелі, Свято собак і доброти "Wolfenoot", Міжнародний день боротьби з безкарністю, Міжнародний день імідж-консультанта.
У США - День зречення, День "З'їж журавлину", День еспресо, День горіхів кешью, в Португалії - День інженера, в Казахстані - День дорожньої поліції, в Японії - День подяки праці, в Грузії - День святого Георгія, в Бразилії - День інженера-електрика, в Мексиці - День Військово-морського флоту, в Британії - День серіалу "Доктор Хто", в Литві - День литовських воїнів, в Словенії - День Рудольфа Майстера.
ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО
За релігійним календарем сьогодні, 23 листопада, вшановують День пам'яті святого Георгія Побідоносця. Він був вихідцем з Каппадокії, території сучасної Туреччини. Батько його прийняв мученицьку смерть за Христа, коли Георгів був ще дитям. А його мама, котра володіла маєтком у Палестині, переселилася з ним на батьківщину.
ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА
У вівторок, 23 листопада, іменини відзначають власники таких імен: Олексій, Олександр, Борис, Анна, Іван, Денис, Михайло, Костянтин, Ольга, Микола, а також Петро. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!
ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: МІЖНАРОДНІ СВЯТА ТА ПОДІЇ
1708 – РПЦ з політичних міркувань піддала анафемі українського гетьмана Івана Мазепу.
1917 – Олександр Немітц направив телеграму Генеральному Секретарю військових справ УНР про визнання флотом влади УНР.
1938 – Карпатська Україна отримала автономію у складі Чехословацької республіки.
1956 — перший день змагань XVI Олімпіади в Мельбурні (Австралія).
1994 – під час експедиції спортсменів альпіністського клубу "Одеса" в Гімалаї встановлено прапор України на вершині Чоґорі К2 (8611 метрів).
1996 – офіційне закінчення першої російсько-чеченської війни. Тодішній президент Росії Борис Єльцин підписав указ про виведення близько 6 тисяч російських військового контингенту з території Чеченської Республіки Ічкерія.
2003 – внаслідок Революції троянд у Грузії Едуард Шеварнадзе подав у відставку.
2007 – почала роботу Верховна Рада України 6-го скликання, обрана після дострокового розпуску ВРУ 5-го скликання.
ХТО НАРОДИВСЯ 23 ЛИСТОПАДА
912 – Оттон I Великий, перший імператор (з 962) Священної Римської Імперії
1527 – Лі Чжи, один з найбільш оригінальних і суперечливих мислителів китайського середньовіччя, історик, письменник і літературний критик періоду занепаду династії Мін.
1804 – Франклін Пірс, 14-й президент США, (1853—1857).
1837 – Ян Дидерик ван дер Ваальс, нідерландський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики в 1910.
1858 – Марія Башкірцева, французька художниця українського походження, майстер жанрового живопису.
1871 – Антін Кравс, український військовий діяч, генерал-четар УГА
1876 – Мануель де Фалья, іспанський композитор.
1883 – Хосе Клементе Ороско, мексиканський художник і графік, один з головних новаторів в галузі монументального живопису XX століття.
1887 – Генрі Мозлі, британський фізик, один з основоположників рентгенівської спектроскопії та ствердження концепції атомного номера у фізиці і хімії.
1896 – Віктор Косенко, український композитор і піаніст.
1903 – Олександр Івченко, український авіаконструктор; член АН УРСР; керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків.
1919 – Стросон, Пітер Фредерік, британський філософ, представник аналітичної філософії.
1927 – Гай Матісон Девенпорт, американський письменник, перекладач, поет, есеїст, художник. Перша збірка оповідань Гая Девенпорта "Татлін!: Шість історій" ("Tatlin!: Six Stories") з ілюстраціями автора вийшла в 1974.
1933 – Кшиштоф Пендерецький, сучасний польський композитор, диригент, педагог.
1935 – Володимир (Сабодан), предстоятель УПЦ (МП).
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ
ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)