9 вересня - 252-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 113 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 27 серпня Юліанського календаря.
У цей день в світі відзначаються Міжнародний день краси, День прекрасного дивака, День дизайнера-графіка, Міжнародний день судоку, День тестувальника, День обізнаності про фетальний алкогольний синдром.
В Україні - День тестувальника, День дизайнера-графіка, в США - День "Поділіться своєю турботою", День Віденського шніцеля, День прийняття Каліфорнії в Союз, День стейка з чорним перцем, День шкільних фотографій, День плюшевого ведмедика, День "Я люблю їжу", в Австралії - День "Ти в порядку?", в Японії - свято хризантем "Кіку-но секку", в Молдові - День працівників державної безпеки, в Коста-Ріці - День дітей, в Таджикистані - День Незалежності, в Словаччині - День пам'яті жертв Голокосту і злочинів на расовому грунті, в Швейцарії - Женевський патріотичний пост, в Афганістані - День мучеників, в Туреччині - День звільнення Ізміру, в Ізраїлі - Пост Гедалії, в Британії - День екстрених служб, в Таїланді - День заповідників, в Бразилії - День адміністраторів, День менеджерів, в Індії, Непалі - свято "Тіж".
ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО
За релігійним календарем сьогодні, 9 вересня, віряни вшановують пам'ять преподобного Пімена.
ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА
У четвер, 9 вересня, іменини відзначають власники таких імен: Степан, Олександр, Іван, Дмитро, Володимир, Михайло, Пігмен, а також Анфіса. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!
ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: МІЖНАРОДНІ СВЯТА ТА ПОДІЇ
1834 – уперше розпочалися заняття у Київському університеті на першому факультеті новоствореного університету – філософському.
1850 – Каліфорнію прийнято в США як 31-й штат.
1855 – під час Кримської війни після 349-денної облоги британо-французькі сили взяли Севастополь.
1886 – Бельгія, Велика Британія, Гаїті, Іспанія, Італія, Ліберія, Німеччина, Туніс, Франція та Швейцарія підписали Бернську конвенцію про охорону літературних і художніх творів.
1913 – київський військовий льотчик Петро Нестеров уперше у світі зробив на літаку "мертву петлю" – одну з фігур вищого пілотажу ("петля Нестерова").
1920 – створено Київський авіаційний завод.
1944 – СРСР і Польща уклали договір про виселення українців з їхніх етнічних земель, що увійшли до складу Польської республіки.
1951 – Народно-визвольна армія Китаю ввійшла в Лхасу. Остаточна ліквідація незалежності Тибету.
1991 – проголошено незалежність Таджикистану
1998 – на посту Голови Генеральної Асамблеї ООН українського міністра закордонних справ Геннадія Удовенка змінив представник Уругваю Дідьє Опертіті.
2006 – розпочався космічний політ астронавтки NASA, українки Гайдемарі Стефанишин-Пайпер.
ХТО НАРОДИВСЯ 9 ВЕРЕСНЯ
1583 – Джироламо Фрескобальді, італійський композитор, органіст та клавесиніст.
1585 – Арман Жан дю Плессі, герцог де Рішельє, французький політичний діяч, кардинал.
1667 – Феліче Тореллі, італійський художник доби пізнього бароко і рококо. Рідний брат італійського альтиста, композитора, педагога Джузеппе Тореллі.
1737 – Луїджі Гальвані, італійський медик і фізик, ім'я якого носять гальванічні елементи.
1769 – Іван Котляревський, український письменник, поет, драматург, засновник нової української літератури, громадський діяч.
1789 – Вільям Кренч Бонд, американський астроном.
1828 – Лев Толстой, російський письменник і громадський діяч.
1897 – Марія Струтинська (літературний псевдонім Віра Марська), українська літературна діячка.
1897 – Євген Цісик, стрілець УСС, музикант (скрипка), диригент театрального оркестру, композитор. Написав музику до пісні "Тополя" на слова Т. Шевченка.
1901 – Лев Шубников, український фізик в галузі фізики низьких температур, відкрив у співавторстві з Вандером де Гаазом осциляції магнетоопору при низьких температурах (Осциляції Шубнікова – де Гааза); працював в УРСР та в Нідерландах.
1903 – Лев Шанковський (псевдонім – Олег Мартович), український економіст, журналіст, військовий, історик-дослідник, активний учасник повстанської боротьби проти радянських і нацистських окупантів під час ІІ Світової війни, член-основоположник УГВР.
1908 – Чезаре Павезе, італійський письменник і перекладач, один з найвидатніших італійських письменників ХХ ст. Автор повістей ("Диявол на пагорбах", "Серед жінок", "Чудове літо", "Місяць і смолоскипи") оповідань, лірико-філософських есе.
1921 – Анджей Добровольський, польський композитор, народжений у Львові.
1923 – Деніел Карлтон Гайдушек, американський педіатр і вірусолог, лавреат Нобелівської премії з фізіології і медицини 1977 року.
1928 – Борис Головко, український художник-оформлювач, заслужений майстер народної творчості УРСР.
1928 – Сол Ле Вітт, художник і скульптор, одна з ключових фігур післявоєнного американського мінімалізму і концептуалізму; син вихідців з України.
1941 – Денніс Рітчі, американський вчений-інформатик, автор мови програмування C, розробник операційної системи "Unix".
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ
ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)