До війни в Україні Катерина не мала ніякого відношення до медицини. Але побачивши наслідки теракту на мікрорайоні Східний, у січні 2015, чітко зрозуміла, кожен повинен володіти навичками першої медичної допомоги. Тому Катерина прийняла участь в програмі розповсюдження добровільного рятувальництва в Україні. Катерина навчалась і в Україні, і в Польщі. А тепер тренує усіх охочих в Донецькій області. Одним з головних в навчанні є володіння дефібрилятором. При зупинці серця, його вчасне використання, рятує життя в до 75% випадках. Тому в Європі цей прилад є мало не на кожному кроці.
Катерина Сухомлинова, керівник осередку добровільних рятувальників: "Там встановлюються в спеціальних будках, періодичністю в 800 метрів. І там не відкриється великий супермаркет або кінотеатр без обладнання АЄД".
В Маріуполі осередок добровільних рятувальників існує З 2016 року. За цей час в там навчили більш як 2200 людей. Серед них понад 700 дітей. В європейських країнах намагаються привчати навикам до медичної допомоги з дитячого садочка, практикуючи масаж серця на плюшевих ведмедях. Тому для старшокласників навчитися використовувати справжній дефібрилятор, взагалі не проблема. Прилад сам допомагає робити кожен крок рятівника.
Навички першої допомоги можуть знадобитися кожної миті. Катерина відпочивала у Єгипті, коли іншому відпочивальнику стало зле. Жінка, як справжній герой врятувала незнайомця.
Катерина Сухомлинова, керівник осередку добровільних рятувальників: "В людині був серцевий напад, людина була з Дніпропетровської області. Всі спілкуються іншою мовою, її ніхто не розуміє. Але я вчасно нагодилася. Мало того, що мені запропонували роботу, але я мала віп обслуговування, я мала масажі безкоштовні".
Одними із перших на місце надзвичайних подій прибувають поліцейські. Не дивно, що вони хочуть володіти різноманітними навичками першої допомоги. Тому старший лейтенант патрульної поліції Іван Семененко обрав для себе мальтійський осередок у Маріуполі, з тренером Катериною. І у свою відпустку вирішив передати свої знання і своїм колегам.
Іван Семененко, інспектор патрульної поліції: "Близько 2 років тому я до них попав на курси, пройшов базовий курс, потім кваліфіковану допомогу і потім отримав сертифікат в Польщі, на рахунок викладання та навчання до медичної допомоги. І ми вирішили, що проведемо на вихідних для всіх охочий поліцейських курс по до медичної цивільній підготовці. Від реанімаційних заходів для дорослої людини, дітей, включаючи навіть використання автоматичного дефібрилятора".
Два десятки інспекторів патрульної поліції Іван навчив до медичної допомозі. І на цьому зупинятися не збирається. Після нового року планує влаштувати курси і для громадян міста. Єдина проблема, що дефібриляторів на вулицях нашого міста не знайдеш, окрім лікарень та Світлиці на Морському бульварі, 44. Там працює Катерина. Можливо першим поштовхом до їх збільшення стане акція “Нова Пошта”, яка встановить 10 таких апаратів у 7 українських містах: Полтаві, Києві, Дніпрі, Одесі, Харкові, Львові і Хмельницькому – там, де найбільші скупчення людей. І навчать працівників володіти ним. Про це поінформували у компанії.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)