Вибиті вікна, обвалений дах, відсутні стіни. Близко 100 занедбаних житлових будинків вже знайшли на території Маріуполя представники КСНів та міська влада. В місті проводять інвентаризацію такого майна, яка триватиме до кінця липня. Що будуть далі робити з покинутими будинками. З`ясовувала наша Наталя Галь.
Павло Волков, місцевий житель: "Тут коли пішов тріск шиферу у людей відразу пішли спогади зі стріляниною.Асоціація, яка була ось тут, у військовій частині, яка була якийсь час назад і потім з'ясувалося, що це стріляє шифер".Павло згадує про пожежу, яка сталася цієї осені на проспекті Нахімова. Сам чоловік проживає на сусідній вулиці. Зайнявся покинутий будинок, вигорів дах, двері, вікна. Дивом не постраждали сусіди. Павло розповідає, що в теплу пору року всередині постійно збиралися безпритульні.
Павло Волков, місцевий житель: "Тут проводилися якісь процедури, випалювання кольорового металу з кабелів, постійно специфічний запах, постійно якийсь рух таке було, щось приносили. Була така схожа імітація звалища тут. Тобто вони тут жили повним ходом".Павло каже, після цього безпритульні збиратися тут перестали. Кому належить не знає, бо живе тут тільки 5 років. Але нам вдалося дізнатися в сусідів, що власниця будинку померла, її син кудись поїхав. Дізналися контакт онуки.
Катерина, онука власниці будинку: "Будинок належав бабусі, бабуся померла, у спадок він повинен був перейти батькові, але батько поїхав в Росію, я так зрозуміла йому нічого не потрібно, ось. А я, як би внучка і нічого зробити не можу, тому що я не знаю на кого він взагалі оформлений".На вулиці нижче ще одна напівзруйнована хатинка, далі ще і ще. Сусіди кажуть, власники є.
Ольга Волкова, місцева жителька: "Так, господарів ми знаємо. Вони періодично тут з'являються, ну просто не поспішають з продажем цієї ділянки".Наразі на території міста таких занедбаних будинків дуже багато, тому міська рада проводить інвентаризацію. Силами міської ради та працівниками КСНів вже знайдено близько 100 об'єктів. Але ця цифра значно збільшиться, адже кінець перевірки триватиме до кінця липня.
Оксана Попова, секретарка КСН "Приморський": "На нашій території КСН" Приморський "107 приватних будинків. З них виявлено 4 занедбаних. Завдяки нашому активу комітету ми провели інвентаризацію покинутих будинків. Це будинки, скажімо так старої споруди, десь приблизно 30 років. І ці будинки занедбані, вибиті вікна, провалені дахи, видно що давним-давно там вже ніхто не проживає".У Департаменті по роботі з активами прокоментували, що всі будівлі, в яких не знайдуться власники будуть передані у власність міста.
Світлана Штенда, директорка Департаменту по роботі з активами: "На найближчу сесію плануємо винести програму щодо вжиття заходів по недобудованих об'єктах, де буде розписано, в тому числі і демонтаж об'єктів, які плануються під розбирання і добудова тих об'єктів, які можливо добудувати і використовувати для благ територіальної громади".Також у Верховній Раді розробляється законопроєкт про те, щоб можна було вжити заходи до занедбаних будівель навіть якщо в них є власник. Згідно з цим законопроєктом міський бюджет проводить оцінювальну вартість недобудованого або зруйнованого майна, та через суд переводить приватну форму власності в комунальну. Якщо власник майна знаходиться після того, як власність передано до міста він може претендувати на грошову компенсацію у розмірі оцінювальної вартості.
Світлана Штенда, директорка Департаменту по роботі з активами: "За кожною земельною ділянкою буде прийматися окреме рішення. Дивлячись, де ця ділянка буде знаходитися. Якщо ми говоримо про те, що буде ділянку в приватному секторі і немає власників, або власники померли, природно що це буде лунати під потреби територіальної громади."
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)