Багато людей з проблемами зору - творчі особистості. Один з них маріуполець - Богдан Коваль. Колись чоловік працював зварювальником. Слабкий зір не витримав такого навантаження та здався. Вже 20 років Богдан нічого не бачить. Та сидячі вдома, став творити.
Богдан Коваль, член УТОС: "Коли втратив зір, сидів вдома, не знав чим себе зайняти. Я пригадав, що колись вірші писав. І пригадав, що я ж колись на гітарі грав".
Рік тому написав гімн для не зрячих, зайнявши перше місце в столичному конкурсі. Хоча перемога далася нелегко - пригадує конкурсант.
Богдан Коваль, член УТОС: "Я набрав більше за всіх голосів - 530-ть. Як би на першому місті. Потім відділили тих, хто зайняв 1, 2 та 3 місце, на експертизу. Там люди знаючі почитали та знову дали мені перше місце. Але вони вперто щось не бажають".
Та Богдан не засмучується з цього приводу. Пише вірші та гастролює по різноманітних фестивалях країни. Нещодавно світ побачила його збірка віршів. Чоловік не сидить на місці та випустив сольний альбом своїх пісень.
В сучасному світі є багато речей, завдяки яким люди з проблемами зору, можуть користуватися смартфонами та комп'ютерною технікою. Але цим технологіям іноді заважає звичайна неуважність оточуючих до проблеми. В Маріуполі близько п'ятдесяти звукових світлофорів. Олена та її друг Сергій найчастіше користуються тим, що розташований біля Центрального ринка. Звичайно в цьому місті лунає музика зовнішньої реклами.
Сергій, член УТОС: "Рекламний магазин працює з озвучуванням настільки голосно, що нечутно звуковий сигнал світлофору. Наступна вулиця Миколаївська, теж дуже гучно грає рекламна музика. Стоїш на перехресті і хочешь запитати в людей, який колір світлофору, він відповідає - я не чую його навіть відповідь".
Олена, членкиня УТОС: "Якщо ми говоримо про самостійність, то в данному випадку вона дуже обмежена. До того ж, це не безпечно для життя людини, вона може потрапити під автівку".
Міська влада повинна звернути увагу на тих, для кого роблять інклюзивні зупинки та транспорт - вважають люди з вадами зору. Вони радіють, коли в місті з'являється щось, що полегшить їхнє життя. Якщо людям з вадами допомогти, вони можуть досягнути шалених висот і змінити світ. Це довели такі особистості як Луі Брайль, який осліп в дитинстві, а в 15 років створив рельєфно-крапковий шрифт. Винахід допоміг людям з порушеннями зору читати, писати, працювати на комп'ютері і грати на музичних інструментах. І про таких обдарованих людей з особливостями розвитку всесвіт чув немало. Тож, не будемо їм заважати творити.