Максим Костенко, власник дитячо-розважального центру: "Ситуація була така, що декілька місяців тому вона чи записалась, чи їй пообіцяли діда Мороза та Снігуроньку за 300 гривень. Сьогодні телефонує, їй кажуть в 2-3 рази більше. Таких випадків дуже багато, дуже багато".
У Максима працює 5 груп з дідусів Морозів та Снігуроньок. Каже, відпрацьовує з ними програми та перевіряє на тверезість. Адресу та час із замовником фіксують через смс. Та видають чеки, якщо сплата готівкою. Підприємець дає поради, як обрати аніматорів.
Максим Костенко, власник дитячо-розважального центру: "Якщо добре знайомі люди, якщо вже працювали з цими людьми, якщо ви вперше замовляєте, не замовляйте просто по телефону або через інтернет. Хоча б договір якийсь підписуйте".
А ось Денис працює аніматором на новорічні свята близько 8 років, але домовленостей на папері із замовниками не складає. Каже, гарантія якості його послуг - так зване "сарафанне радіо".
Денис Мосіяш, аніматор: "Постійні клієнти є, ніколи не скражаться та навпаки - радять іншим клієнтам. Замовлень дуже багато. З 19 грудня: і дитячі садки, і різноманітні заклади. Тому у нас зі Снігуронькою дуже багато справ, аж до 31 грудня".
Вартість програми від діда Мороза та Снігуроньки залежить від дати, часу та тривалості проведення. У саму новорічну ніч - ціна найвища. Але вона не повинна змінюватися в останній момент. Якщо назвали іншу, не таку як під час домовленості, перед вами - шахраї.
Вікторія Гребенюк, кореспондентка: "Навіть в розважальному кіно нам показують, що серед новорічних аніматорів можуть бути шахраї або принаймні ті, хто надає неякісні послуги. Щоб не натрапити на таких, слід дотримуватися декількох простих правил".
Вікторія Лавренова, пресофіцер Центрального відділу поліції: "Треба замовляти виконавців тільки на професійних перевірених агенствах чи на порталах, де людей перевіряють та існує гарантія безпеки. Крім того, існує декілька схем за допомогою яких шахраї намагаються проникнути до будівель громадян в костюмах діда Мороза та Снігуроньки. Одна з них - "Друзі запросили". Шахраї пояснюють, що прийшли вас привітати на прохання ваших друзів. Один відволікає, інший тим часом краде цінні речі та гроші".
Ще одне можливе шахрайство - це, так би мовити, помилилися адресою, але якщо вже прийшли, то хочуть привітати. Працюють злочинці за тією ж схемою - один відволікає, інший - краде. Тож поліціянти застерігають - не пускайте додому незнайомців та обирайте професійних аніматорів.