Стратегія Маріуполя 2030. Чиновники вже почали її розробку разом з іноземними спеціалістами.
Як і Президент України у новорічному привітанні, те ж саме питання вважає основним і мер Вадим Бойченко при розробці стратегії Маріуполя до 2030 року.
Вадим Бойченко, міський голова: "Ми повинні відповісти на найголовніше питання - хто ми в 2030? Хто ми як місто Маріуполь? Хто ми як громада? Як ми бачимо розвиток нашої молоді? Розвиток освіти, медицини, кожної галузі життєдіяльності нашого міста".
В розробці стратегії міста беруть участь і американські спеціалісти. Будуть надавати фінансову та консультативну підтримку для покращення економіки Маріуполя.
Майкл Піллсбери, директор проєкту USAID "Економічна підтримка Східної України": "Ці стратегії будуть допомагати місту пропонувати ті інвестиції, які можуть зацікавити міжнародних партнерів, фінансові інституції для реалізації цих проєктів".
Майкл Стівейтер, директор проєкту USAID "Демократичне врядування у Східній Україні": "Наразі працюємо разом з міською маріупольською радою над впровадженням електронної черги до міських шкіл та дитячих садків. Допоможемо в проведенні і плануванні громадських заходів, що базуються на гарних ідеях та пріоритетах".
Закордонні партнери порівняли Маріуполь з американським Пітсбургом. У 70-х там процвітала металургія, а екології не приділялася увага. Місто було промисловим та сірим. Наразі - це смарт-сіті, де на зміну забруднювачам прийшли підприємці. Щоб і Маріуполь міг похизуватися чистим повітрям, треба насамперед розвинути економіку - вважає очільник міського Управління екології.
Ваагн Мнацаканян, начальник Управління з питань екології: "Необхідно диверсифікувати економіку і робити ставку на середній та малий бізнес. І підвищувати активність населення у цих напрямках. Наша задача у екологічному розділі - мінімізувати цей техногенний вплив будь то металургійні підприємства, машинобудівні, транспортна інфраструктура чи наша з вами діяльність - побутові відходи, каналізаційні стоки і т. д.".
У стратегії Маріуполя до 2021 року був закладений напрямок розвитку малого та середнього бізнесу. Про досягнення говорити зарано - вважає керівник Департаменту економіки. Але підприємців в Маріуполі більшає та на розвиток бізнесу гроші виділяються.
Євген Бодягін, директор Департаменту з питань економіки: "У нас зараз передбачено в місцевому бюджеті 1,5 млн на місцеву грантову програму. І 3 млн для участі в обласній грантовій програмі. Це не говорить про те, що є всього 4,5 млн. 3 млн - це 30 % софінансування по обласній програмі. І ці 3 млн є всього 30 % від загального бюджету, який зайде в економіку Маріуполя разом з обласним бюджетом".
Великим кроком Євген Бодягін вважає створення Центру розвитку малого та середнього бізнесу, який має об'єднати та підтримувати підприємців. Очільницю центру тільки-но обрали. Нею стала Ольга Пікула.
Ольга Пікула, очільниця Центру розвитку МСБ: "Це допомога у вигляді менторства, у фінансовому вигляді. Це все те, що буде на сьогодні надаватися малому та мікробізнесу Маріуполя. Коли ми говоримо про середній бізнес - це насамперед можливість розширити свої торговельні майданчики, майданчики надання послуг, можливість вийти не тільки на всеукраїнський рівень, але й європейський".
Розробка стратегії 2030 тільки розпочинається та торкнеться всіх галузей життя міста. Документ має бути готовий до кінця цього року. А в його підготовці може взяти участь кожен маріуполець.
Сергій Орлов, заступник міського голови: "Я закликаю зараз всіх охочих звернутися до департаменту економіки чи за адресою Маріупольської міської ради. Ми там обов'язково заведемо електронну скриньку, яка буде присвячена розробці стратегії. У цього проєкту буде сторінка на сайті міської ради, де буде відстежуватися моніторинг, прогрес по розробці стратегії".
Ще не сформовану стратегію міста Вадим Бойченко вже вважає ефективною завдяки участі громади. Та ставить амбітні цілі.
Вадим Бойченко, міський голова: "Тут точно буде розвинута пляжна інфраструктура: реконструйований піщаний пляж, центральна набережна, лівобережна. Буде повністю реконструйований парк Гурова, де буде екстремальна зона розваг. З'явиться Аквапарк, реконструйований Міський сад".
Окрім цього обіцяє приділити увагу розвитку освіти, медицини та транспорту.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)