Маріупольські археологи під час експедиції знайшли унікальні знахідки епохи бронзи. Кам'яні гробниці датуються приблизно 1500-1300 роками до нашої ери.
Про це повідомляє Маріупольський державний університет.
Археологи близько 2-х тижнів працювали під сонцем і розкопали один із курганів епохи бронзи – раннього середньовіччя поблизу села Комишувате.
"Попередньо вже можна сказати, що у цьому курганному комплексі похований чоловік. За супровідним інвентарем, швидше за все тут похований не простий член скотарського суспільства, а служитель культу або жрець, можна сказати, шаман. Про це говорить дерев’яна чаша із кованою бронзовою накладкою, яка знаходиться у голови похованої людини ", - сказав доцент кафедри історичних дисциплін В’ячеслав Забавін.
На сайті зазначається, що з керамічного посуду зазвичай вживалися звичайні напої, а дерев'яний посуд призначався саме для вживання священних напоїв – сома-хаома. Це суміш коров'ячого молока і соку маку, тобто галюциногенним напоєм, за допомогою якого шаман досягав камлання – входив у екстаз для спілкування із духами.
"Знайдена накладка на чаші також досить рідкісна для Приазов’я. Із 1 500 поховань у регіоні, подібні накладки були знайдені тільки у сімох. Знайдена археологами МДУ накладка має відмінний від інших розмір – 3 сантиметри завширшки та 15 сантиметрів у довжину. Вже ця унікальність підкреслює елітарність досліджуваного курганного комплексу". - вказано на сайті.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)