Продовження історії маріупольської старенької, яку сусіди вважають небезпечною. Онучка бабусі звернулася до нас, аби розказати свою правду. Нагадаємо, мешканка Приморського району має проблеми із пам'яттю, за словами сусідів гріється газом, просить їжі для своєї кішки, але сама начебто бідує та голодує.
Валерія - онучка Клавдії Петрівни не хоче показувати своє лице, втім прагне довести, що турбується про бабусю.
Раїса Тимофіївна, сусідка: "Ось вона 8 числа отримує пенсію. Вона 9 числа у неї її забирає. Ось так, ось такі от справи. Ніякої допомоги. Жінка ходить по сусідах випрошує. Ніяк для себе, а як би для кішечки".
Саме так про мешканку квартири на вулиці Латишева та її родичку відгукувалися сусіди. Начебто старенька може накликати небезпеку - увімкнути газ і забути. Сама бідує та годує. А онука приходить раз на місяць. Навіть колективно звернулися до міськради. Що обурило родичку. Адже, за її словами навідується до бабусі щоранку.
Валерія, онучка: "Я йду на роботу, заношу їй на день на 2. Тому що псуватися. Вона може щось викинути. Щось кішці віддати. Людина не розуміє. Як їй можна щось приносити готові продукти і залишати їх, якщо все одно їх викидає. Який у цьому сенс? Холодильник не використовується. Приносити все як є, так і їсть".
У Клавдії Петрівни проблеми із пам'яттю, пояснює Валерія. Пенсіонерка не знає дату та день тижня, проте весь час згадує свою юність і не впізнає людей. Тож тепер після скандалу, Валерія має намір раз і назавжди розв'язати питання зі спеціалістами соціального захисту.
Валерія, онучка: "Дати дані на ще одних родичів. Якщо вони захочуть бути опікунами, будь ласка, я не перешкоджаю. Я не перешкоджаю до матеріально якимось, до тих же пенсій, які я так і не бачила або та ж квартира. Для мене це не цікаво. Просто не забирайте у мене право так само приходити до неї бачитися".
Ірина Горелова, завідувачка відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги: "Зараз я наполегливо вас прошу доглядати за бабусею, закликати онука. Через те, що вона хворіє, ви можете оформити над нею опікунство. для цього вам потрібно буде звернутися в територіальний відділ департаменту соціального захисту населення. Фахівці допоможуть вам дізнатися який потрібен пакет документів зібрати, тоді ви зможете Юридично приймати за неї рішення. і управляти аж до того, що фінансами".
Ірина Горелова радить, насамперед, визначити діагноз Клавдії Петрівни.
Ірина Горелова, завідувачка відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги: "Викликати швидку допомогу, вони допоможуть госпіталізуватися за заявою близьких родичів, а ви є близькою родичкою. Це можливо. Тому я рекомендую вам почати з визначення її стану здоров'я".
Після консультації у соціальній службі Валерія визначилась, що буде робити.
Валерія, онучка: "Зв'язатися з такими ж найближчими родичами. Встановити діагноз і швидше за все розподілити обов'язки".
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)