Ольга Полякова, мати учениці 3-Б класу: "Ось в цьому році, на початку навчального року, прийшовши на батьківські збори, як завжди ми батьки, намагаємося вирішити питання, що потрібно, для добробуту дітей, для зручності, для комфорту. В принципі, все для навчання у них є, залишилося питання з підлогою".
Донька Ольги ходить у 15 школу. Жінка каже, у кабінеті, де навчається дочка, потрібно було ремонтувати підлогу. З вересня батьківські збори відмінили, а бюджет самої школи не передбачає заміни покриття у класі. Керівники закладу запропонували інший варіант - взяти участь у грантовій програмі "Батьківський бюджет".
Тетяна Лугова, директорка школи № 15: "Ми вийшли з такою ініціативою до батьків, якщо вони бажають створити безпечний та комфортний простір для своїх дітей саме в класі, вони можуть взяти участь у цьому грантовому проекті. Дехто сумнівався, дехто ще розмірковує, у нас є лише один клас - 3й, батьки яких погодилися взяти участь у цій програмі".
Ольга Полякова, мати учениці 3-Б класу: "Є такий "Батьківській фонд", де можна вкластися 50/50. Тобто 50 % - це ми, батьки і 50 % фонд. Це нас, звичайно дуже порадувало, дало і надію і можливість здійснити плани".
У класі навчається 31 дитина. З кожної родини - майже по 300 гривень. І разом вони змогли зібрати потрібну суму.
Тетяна Люта, класна керівниця 3-Б класу: "Самостійно ми б не змогли цього зробити, бо це дійсно великі кошти. Батьки поклали 50 %, це 8,5 тис. На них ми купили крагіс, лінолеум, плинтуси. І своїми силами батьки вже виконували всю роботу".
Вдалося навіть заощадити. На зекономлені гроші батькі встановлять в кабінеті LED-лампи. Директорка Тетяна Лугова розповіла - на що йдуть бюджетні кошти самої школи: "Нам віділяються гроші на придбання документації, на придбання миючих засобів, встановлення еваковиходів, це двері нові, в нашому закладі, якщо у випадку якоїсь аварійної системи,
міська рада виділили нам кошти, щоб це все відремонтувати. Держава виділяє гроші на обладнання 1 клас НУШ и 2 клас НУШ. Це і нові меблі, це дошки, проектор, вся орг техніка, яка є в кабінеті".
У Депатраменті освіти розповіли про концепцію грантової програми "Батьківський фонд".
Тетяна Харіна, начальниця відділу закупівель Департаменту освіти: "Суть проекту, в тому щоб збільшити бюджет батьків вдвічі, на ті цілі, які батьки самі вважають за потрібним, чим допомогти своїм школам та садочкам. Крім того збільшується контроль, за витрачанням коштів".
Начальниця відділу закупівель зазначила: у 2019 році загальний бюджет фонду склав 4 млн грн. З них 1 млн 700 тис - батьківські внескі. До цього ж школа, де назбирається найбільший фонд, отримає з міського бюджету втричі більшу суму.