Хворієш на коронавірус вдома - отримай безкоштовні ліки. Саме за таким принципом на думку прем'єр-міністра України повинні діяти в закладах первинної медицини. Але як влаштована ситуація в Маріуполі?
Новини за темою: Лікування хворого на коронавірус державі обходиться у 38 тисяч грн, - Ляшко
Декілька тижнів тому Тамара отримала позитивний результат на коронавірус. Розповідає: чекала на нього 3 дні.
Тамара, отримала позитивний тест на коронавірус: "Я захворіла 25 жовтня, через 3 дні я звернулася в лікарню. Послали на рентген, він показав правосторонню пневмонію, мені призначили лікування. Все самі платили. Все, ліки самі платили. Тест взяли безкоштовно, за нього не платили".
А от за словами прем'єр-міністра України безкоштовними мають бути не тільки тести:
Денис Шмигаль, Прем'єр-міністр України: "Люди мають право і мають вимагати, а лікарі і головні лікарі лікарень зобов'язані надавати весь перелік ліків і лікування людям, які лікуються амбулаторно".
За його словами, Національна служба здоров'я України ще на початку літа перерахувала для цього гроші і їх - достатньо для закупівлі ліків.
Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України: "Питання до головних лікарів як вони господарюють, як виплачується зарплата, як закуповуються ліки цими комунальними закладами".
В Департаменті охорони здоров'я підтвердили: кошти з державного бюджету дійсно виділяються. Але їх невистачає для утримання всіх хворих, адже їхня кількість, порівняно з травнем-червнем, зросла. Тому на 1,5 млн гривень, які виділили з міського бюджету закупили додаткові ліки.
Людмила Сергєєва, заступниця директора Департаменту охорони здоров'я: "Ні, амбулаторні хворі нічого за кошти НСЗУ не отримують. За амбулаторний пролікованих випадок нам не виділяються кошти взагалі, ну, я маю на увазі, люди лікуються за свій рахунок, тому що немає такого ковідного пакета. Є тільки за оплату мобільного бригади НСЗУ".
В поліклініках розповідають, гроші розподіляють так.
Віолетта Длугоканська, директорка ЦПМСД № 1: "Одна бригада повинна виконати 150 досліджень, зборів і за це нам Нацслужба за договором заплатить і платить 50 тисяч грн, які, природно, йдуть не тільки на парканні матеріали, оплату водієві, але і на засоби індивідуального захисту, пробірки, тампони, амортизацію автомобілів, бензин і т.д".
За жовтень, наприклад, бригади першого медичного центру зробили 1001 мазок, але нацслужба сплатила тільки 600 з них. І в ліках потреба теж є, наголошує директорка. Тому деякі групи препаратів, що закупили на кошти міста видають, але за певною пріоритетністю.
Віолетта Длугоканська, директорка ЦПМСД № 1: "Особливо тим, які самотні, у яких немає родичів тут знаходяться, або вони в якійсь там фінансової критичної ситуації. Залежно з потреби ми це робимо. Природно, місто не в змозі таким валом забезпечити це зрозуміло всім".
З ліків можуть видати жарознижуючі, антибіотики. Ситуацію з фінансуванням в міськраді розповідають, намагалися змінити: неоднократно писали листи до служби здоров'я України з проханням збільшити суму договору, але поки її не затверджено. Зараз сподіваються, що найближчим часом ситуація зміниться на законодавчому рівні. Лікарі закликають дотримуватися усіх рекомендації та не виходити на вулицю без необхідності.
Читайте також: Новий ”рекорд”: ще у понад 14 тисяч українців підтвердили коронавірус
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)