В ході обговорення проєкту бюджету на 2020 рік заступник міського голови Олександр Кочурін розповів про проєкти спорту, культури та туризму. На розвиток цих сфер планують спрямувати понад 270 мільйонів гривень. Пріоритет віддано ремонтам і реконструкціям.
Ми будуємо Маріуполь нових можливостей для нашої молоді. Щоб вони пов'язували своє майбутнє з нашим містом, ми повинні розвивати блок спорту, культури та туризму. Це те, що відповідає їх сучасним запитам. Всього за кілька років ми зробили в цьому напрямку великий прорив. Фестивалі «MRPL Сity», «Гогольфест», «Mariupol Classic» - самі говорять за себе. Маріуполь стає магнітом тяжіння молоді з усіх куточків України
зазначив міський голова Вадим Бойченко
Так, на розвиток спорту планують спрямувати понад 180 млн грн. Це стало можливим завдяки перереєстрації футбольного клубу «Шахтар», податки якого тепер йдуть в бюджет Маріуполя.
Першим великим проєктом 2020 року стане реконструкція плавального басейну «Нептун». Фінансування складе близько 90 млн грн, з них 45 млн - з місцевого бюджету. За словами Олександра Кочуріна, це єдиний 50-метровий басейн в Донецькій області, тому до реалізації проєкту підвищена увага.
Порядку 28 млн грн буде направлено на підведення мереж і комунікацій під будівництво Льодової арени. Близько 15 млн грн - на ремонт футбольного поля, зеленого газону стадіону ім. В. Бойко. На інші витрати, ремонти та будівництва спортивних об'єктів направлять 50 млн грн. У їх числі - облаштування спортивних майданчиків шкіл, закупівля спортивного інвентарю для дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Наступним кроком стане будівництво спортмайданчиків у дворах житлових будинків.
«Ще одним важливим напрямком 2020 року стане розвиток спортивних клубів. Там зможуть займатися як професіонали, так і любителі. Наприклад, зараз в місті діє клуб скандинавської ходьби. Його учасники люди похилого віку. Відкрити свій клуб може кожен охочий, для цього необхідно відправити запит від громади в КП «M-Sport». За 2019 рік у роботі клубів було залучено понад три тисяч маріупольців», - розповів заступник міського голови.
У напрямку «Культура» також будуть реалізовувати інфраструктурні проєкти та капітальні ремонти. Один з наймасштабніших - ремонт Палацу культури «Український дім». У ньому знаходиться найбільший глядацький зал в Донецькій області. Велика частина проєкту фінансується Європейським інвестиційним банком. Понад 24 млн гривень з міського бюджету буде направлено на завершення ремонту Міського палацу культури Лівобережного району. Також планується завершити ремонт палацу культури в Сартані.
Продовжать розвивати й туризм. Серед проєктів - масштабний архітектурний конкурс, який приверне додаткову увагу світових архітекторів.
Інформує - mariupolrada.gov.ua