Кліщі просинаються. Через аномальну теплу погоду почали з'являтись небезпечні тварини такі як кліщі. Вони можуть нанести велику шкоду людині, так як є переносником інфекцій. Від укусу паразита людина може стати паралізованої. Чим ще небезпечні маленькі комахи для людей і тварин? Дивіться далі.
Валерія Московцова, кореспондентка: "На календарі березень, проте стовбчик термометра вже давно шепче, що погода сприятлива для весняного одягу. Тому я в кросівках та в джинсах які не закривають щіколотки. Проте, вже зараз я наражаю себе на небезпеку. Через аномальну теплу погоду вже прокинулись небезпечні комахи - кліщі. Ці паразити є переносником інфекцій таких як хвороба лайма та енцефаліт".
Є декілька видів кліщей. Небезпечними для людини та тварин є різновид іксодові. Ці паразити харчуються кров'ю. Вони мешкають у траві полюбляють тінь та воду - у місті їх можна знайти у парках. Зазвичай ця тварина сидить на траві та чекає на жертву. Проте, після укусу паразити можна заразитись небезпечними хворобами. У Маріуполі ще не було випадків зараження енцефалітом, проте частіше лікарі рееструють хворобу Лайма. Аби захістити себе потрібно пам'ятати декілька правил.
Костянтин Городецкий, головний спеціаліст Маріупольского міського управління головного управління Держпотребслужби в Донецькій області: "Якщо йдете на природу. Чи маєте контакт з травою. Наверніка, кліщ легко може причепитися присмоктатися до вашого тіла. Тобто уважно оглядати всі шкірні поверхні. Одягатися бажано щільно. Зав'язувати, в тому числі і штани. Уважно потім вивчати паосле природи одяг і тіло ".
У випадку коли кліщ все таки вкусив, у домашніх умовах його можна дістати. Якщо він не встиг наїстися, то за допомогою сонячної олії та пінцету його можна дістати. Проте, краще після укусу йти до лікаря. А живого кліща віднести до лабораторії де зроблять діагностику.
Костянтин Городецкий, головний спеціаліст Маріупольского міського управління головного управління Держпотребслужби в Донецькій області: "Моментально треба звертатися. Тому що ви не знаєте який кліщ вас укусив. А він вже пустив туди слину. Тому виникнення інфекції будь-якої. Толі це буде найпростіша, толі це буде не дай бог вірус. Не виключено. Тому негайно треба звертатися про укус кліща до лікаря. До дільничного або сімейного".
А лікар ветеренар Михайло Туяхов розповідає, що через теплу зиму кліщі не спали, через це майже не кожного тижня доводилось витягати шкідливих тварин. Бо для котів і собак кліщі є також небезпечними. Вони можуть заразити домашнього улюбленця захворювання. А після прогулянки потрібно перевіряти такі місця.
Михайло Туяхов, лікар-ветеренар: "Найбільш часте місце локалізації кліщів це вуха, голова, морда і кінцівки. Після прогулянки ці частини звичайно потрібно оглядати, але завжди краще займатися профілактикою, ніж діяти постфактом. Тобто, існує велика кількість методів і способів, які будуть попереджати потрапляння кліщів на собаку".
А якщо кліщ все ж таки вкусив домашнього улюбленця, то потрібно звертатись до лікаря-ветеренара. Де зроблять аналізи та почнеться лікування.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)