Зробити антисептичний засіб вдома. В аптеках наразі важко знайти маски та антисептичні засоби. Тому в інтернеті пропонують рецепти домашнього антисептика. Чи дійсно він ефективний? Дивіться далі.
Валерія Московцова, кореспондентка: "Купити антисептичний засіб у аптеках неможливо, а в Інтернеті вони дорого коштують. Тому Інтернет ресурси пропонують рецепти так званих домашніх антисептиків. Але для цього потрібно йти до аптеки, щоб купити декілька інгридіентів. Тож, рушаємо?".
А вже в аптеці я зіткнулась із проблемою. Не усі інгридіенти продаються. Для цього довелось йти до декількох аптек, аби купити потрібне.
Проте, навіть у інших аптеках гліцерин знайти так і не вдалось. А знайти його вдалось в магазинах для миловаріння. І ціна його за кілограм сягає від 50 гривень. Тож, ефірна олія склала 35 гривень, за 100 мілілітрів спирту я заплатила 30 гривень, а гліцерин через те що його потрібно трохи склав приблизно 10 гривень. Тож, вся сума покупки склала приблизно 75 гривень.
Валерія Московцова, кореспондентка: "Для приготування антисептику в домашніх умовах ми купили все необхідне. Гліцерин, спирт та ефірна олія. Тож, все це необхідно змішати. Та ретельно перемішати. Тож, антисептик у домашніх умовах вже зроблений, але перевіряти його будуть у лабораторії чи дійсно він ефективний".
Для дослідження ми відправились до бактеріологічної лабораторії. Там на мені із оператором перевіряли 4 засоби - домашнього, магазинного виробництва та 2 промислові які використовують медичні заклади.
Людмила Морозова, завідуюча бактеріологічною лабораторією Маріупольської філії Донецької області лабораторного центру МОЗ: "Кожне засіб тестували. Експозицію брали відомих 20 або 30 секунд. Невідомі кошти, домашнього приготування і магазинів ми зупинилися на 30 секундах. Теж саме брали змиви рук після експозиції. Брали на загальне мікробне число. Десь дня 2 ми будемо досліджувати. Сьогодні поставимо, завтра будуть добу. Можливо навіть досить буде діб. Але ми поки плануємо 2 діб".
Лікар-терапевт Альона Кондур каже, що антисептичні засоби можуть допомогти позбавитись від мікробів. Але щоб засіб був більш ефективним в ньому повинен бути спирт. За словами лікаря-терапевта Альони Кондур антисептичні засоби із дозатором потрібно наносити від 5 пшиків та ретельно втирати його у руки та між пальцями протягом 30 секунд.
Альона Кондур, лікар-терапевт ЦПМСД №4: "Антисептичний засіб необхідно, щоб було не менше 60 градусів. В такому випадку є його ефективність. Те що нижче - вони недостатньо будуть ефективне. Серед антисептиків є спиртовмісні, вони на першому місці, які ефективне. Вони ефективне. Містять етонол або ізопропіловий спирт - енпропанол. Це синтетичний. Ефективна і той і той".
Але антисептиком краще часто не користуватись. Бо миття рук найкращій спосіб позбавитись від мікробів. А антисептичні засоби використовувати у разі, якщо немає доступу до води, каже Альона Кондур.
Альона Кондур, лікар-терапевт ЦПМСД №4: "Про домашніх антисептиках щас так інтенсивно, є така інформація в Інтеренеті. Тому що на жаль в аптеках їх недостатня кількість. Але так само, я володію інформацією що радять не робити домашні антисептики. Ну, тому що немає достатнього досвіду, знань і не перевірена ефективніть їх".
Валерія Московцова, кореспондентка: "Тож, лікарі радять, що кращім дезинфікуючим засобом є мило та вода. Тож мийте руки частіше та протягом 30 секунд. Валерія Московцова. Данио Евменчук. Вадим Гнидін. Інформаційна програма 7 днів. ТВ7".
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)