Наталя Гаецька, автор петиції про утилізацію медичних відходів: "Як мінімум можна організувати високотемпературне спалювання. Тому що є завод, який утилізує медичні відходи. Але немає регулярного збору медичних відходів саме від населення. Хотілося б, щоб це питання ми вирішили на місцевому рівні. Щоб зайнялась рішенням наша влада. А ми, звісно, допоможемо всім чим зможемо".У петиції додається, що шприци, піпетки, прострочені медикаменти, використані засоби індивідуального захисту тощо несуть в собі небезпечні речовини. Тому забруднюють довкілля та призводять до поширення інфекцій. За майже місяць петицію підписали понад 150 людей. Щоб набрати 250 необхідних голосів є ще 2 місяці. Подібні петиції створені і в інших містах України. Адже навіть громадські організації столиці, яки займаються сортуванням сміття, безсилі в питанні утилізації медичних відходів.
Ваагн Мнацаканян, начальник управління з питань екології: "В 99,9 % випадків (я сподіваюся, що такою статистика і залишиться та сплесків не буде, то це 4 клас небезпеки твердих побутових відходів, що потребує утилізації у цьому випадку згідно з схемою санітарного очищення міста. Розміщуємо ці відходи в контейнери, які вивозить КП "Комунальник". Щоб зменшити ризики контейнери оброблюються дезінфекучими засобами".Більшою проблемою Ваагн Мнацаканян вважає те, що не всі маріупольці сумлінно належати до утилізації сміття та викидують його у контейнери. Адже саме вони, за його думкою, є найдієвішими пунктами прийому масок та рукавичок в Маріуполі. З настанням карантину баки стали обробляти ретельніше.
Ніна Черкес, т. в. о. заступника директора з експлуатації КП "Комунальник": "У нас на балансі понад 4500 контейнерів. В день ми оброблюємо понад 1500. Тобто раз на 3 дні оброблюються всі, які знаходяться на балансі. На основі хлору. Обробляємо і всередині і ззовні. У нас є захисні костюми, маски, перчатки. Все це видаємо людям".
Ваагн Мнацаканян, начальник управління з питань екології: "Кожного дня машини Комунальника також вимиваються та оброблюються. І на полігоні є дез. бар'єр. Це спеціальний бар'єр з засобами на основі хлору, через який машини, що виїжджають до чаші полігону, оброблюються. Це щоб до коліс нічого не прилипло та нікуди не розповсюдилось".Якщо вважаєте недостатнім такий спосіб утилізації, можна скористатися професійним санітайзером, як це роблять в лікарнях. Там ймовірність зараження інших від медичного сміття велика, тому перед викиданням його дезінфікують згідно з санітарними правилами. Наприклад, в інфекційному відділенні лікарні швидкої допомоги в невеликій кількості відходи складають у пакет, поміщають у відро із сильнодіючим розчином та щільно закривають кришкою.
Олена Шаповал, завідуюча інфекційного відділення ЛШД: "Дезінфікуючий розчин залишається на строк експозиції, що залежить від того, яким дезінфікуючим розчином ми користуємося. Після того, як експозиція закінчилася, ми надрізаємо цей пакет, дезраствор залишається у відрі. І це продезінфіковане медичне сміття ми можемо викинути до іншого сміття".Для прийому лікарнями медичних відходів від населення немає законодавчої бази — пояснили нам у прес-службі міської ради. За інформацією екоактивістки Києва Вікторії Норенко, яка першою створила петицію щодо утилізації медичних відходів, така ж ситуація по всій країні. Її треба централізовано вирішувати на урядовому рівні. А поки єдиним варіантом залишається дезінфекція в домашніх умовах.
Вікторія Гребенюк, кореспондентка: "Багаторазові маски також потребують правильного догляду. Я свою, наприклад, кожного дня ретельно перу, висушую та прасую. Спеціалісти управління Держспоживслужби в Маріуполі додають, що не зайвим буде навіть прокип'ятити, а не просто випрати. А потім вже прасувати".
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)