Вікторія Гребенюк, кореспондентка: "Прогноз погоди в моєму смартфоні показує, що найближчими днями температура повітря не опуститься нижче 10 градусів. А подекуди сягне і 17. Разом з теплом на вулиці теплішає і в будинках. Тож маріупольці вже починають замислюватися над тим, щоб економити на опаленні".
Мешканка багатоповерхівки Оксана Володимирівна із задоволенням вже вимкнула б опалення у своїй трикімнатній квартирі. За послугу жінка платить 1900 гривень на місяць.
Оксана Володимирівна, мешканка багатоповерхівки: "Зима тепла. В квартирі спекотно - 24, 25 градусів. А сплата дуууже. Такої дорогої сплати... Хоч і кажуть, що газ подешевшав, але в нас по оплаті не видно".
Зовсім інші суми в платіжках мешканців багатоповерхівки на проспекті Миру ,123а. Тут температуру регулюють за допомогою індивідуального теплового пункту. А за трикімнатну мешканці платять лише 1300 гривень.
Поліна Власенко, голова ОСББ "пр. Миру 123-А": "Тобто він бере стільки, скільки треба. У нас є такий автомат, стоїть там, спеціальний. У всіх під'їздах у нас балансувальні клапани є. І по квартирах у нас заданий режим 21 градус".
Контролюють температуру через спеціальний додаток у смартфоні, а орієнтуються по кількості відчинених вікон в будинку. Якщо таких багато, значить сусідам спекотно, та час знижувати температуру.
Віталій, член правління ОСББ: "Те, що ми отримали від Тепломережі. Ці показники передаються безпосередньо у смартфон, які ми можемо вдома спостерігати. Якщо стає на вулиці достатньо комфортна температура, ним управління все відбувається".
Взагалі вимкнути тепло мешканці будинку 123А не можуть, але вже зробили температуру меншою. У Тепломережі, яка подає носій користувачу зараз вдались до інновацій. Саме через аномально теплу погоду. Випробовують новий метод енергозбереження.
Дмитро Мирошниченко, директор ККП "Маріупольтепломережа": "На котельних, на ЦТП вводими перерозподіл потоків тепла ручним регулюванням задвижок. Намагаємося, де це можливо, змонтувати окремий трубопровід, щоб теплоносій замкнути по малому колу, по котельній, і не доводити його до будинків".
Такий метод тестуватимуть декілька днів. Якщо впорається обладнання та маріупольці будуть задоволені - застосовуватимуть і надалі. Це дозволить зекономити приблизно 30% тепла. Якщо метод не спрацює є інший план дій.
Дмитро Мирошниченко, директор ККП "Маріупольтепломережа": "Зараз розроблюється і прораховується його енергоефективність. Це зупинити роботу котельних на той проміжок часу, коли на вулиці буде дуже тепла погода. Але тут можуть виникнути проблеми із запуском тепла, запуском насосних станцій. Тому поки його допрацьовуємо".
В Тепломережі закликають маріупольців віднестися до нових методів із розумінням, адже вони застосовуються в Маріуполі вперше. Протягом декількох днів обіцяють прийняти оптимальне рішення. Та відновити необхідне теплопостачання, якщо морози повернуться знов.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)