Ситуація в Китаї, де внаслідок спалаху нового коронавірусу захворіли тисячі людей, не спричинила значного впливу на валютний ринок України і курс гривні, вважають експерти.
Зокрема, старший аналітик «Райффайзен Банку Аваль» Михайло Ребрик констатував, що приплив валюти в Україну для купівлі облігацій внутрішньої державної позики виявився дещо нижчим за очікування на тлі спостережуваного переключання інтересу світових інвесторів на вкладення в менш ризикові активи, включаючи облігації США.
Водночас експерт вважає, що цей фактор не став визначальним для валютного ринку України і значніший вплив спричинили внутрішні чинники. «У грудні минулого року була затримка щодо повернення ПДВ, а зараз відбувається його відшкодування. Відповідно, деякі експортери менше потребують гривні і частково притримують валютну виручку», - пояснив він.
Крім того, як зазначив Ребрик, Національний банк, очевидно, не має наміру стримувати поступове повернення курсу на рівень трохи вищий як 25 гривень за долар і не втручається в роботу ринку. Деякі учасники ринку, ймовірно, сприйняли це як сигнал до купівлі валюти.
Головний економіст «Альфа-Банку» (Україна) Олексій Блінов також вважає, що зниження курсу гривні останніми днями не пов'язане із ситуацією в Китаї.
«Це корекція в очікуванні різкого зниження облікової ставки. Я б не перебільшував вплив вірусу. Китайський вірус поки що не вплинув і, сподіваюся, не вплине на рішучість регулятора завтра», - сказав експерт, маючи на увазі майбутнє оприлюднення рішення Національного банку щодо облікової ставки.
Інформує : unian.ua
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)