"Не варто хвилюватися. На масові товари і на товари соціального спрямовання в найближчий час ціни не будуть підійматися і це принципова позиція компанії", - повідомляли нам в одній із найбільших українських торговельних мереж тиждень тому.А сьогодні ми чуємо зовсім інше.
Сергій Демченко, начальник Управління з корпоративних комунікацій торговельної мережі:"За останні дні деякі постачальники підвищили на деякі позиції, на деякі товари відпускні ціни. В даному випадку мова йде про товари овочевої групи, цукор, гречка тощо".Отже, відповідальність за підвищення цін магазин перекладає на постачальників товару. Йдемо до іншої мережі.
Ніна Міщєнко, керівниця Департаменту корпоративних комунікацій торговельної мережі: "Ми спеціально ціни не підвищуємо. Є корекція курсу долара, є ціни постачальників, які також їх корегують".Тут так само, акцент роблять на постачальниках.
Олександр Харченко, старший зміни супермаркету: "Підвищуються. Постійно причому. Це ж від постачальників залежить. Не від нас. Я не думаю, що карантин на це впливає. Це від самих поставок. Чим більше люди гребуть, тим важче її дістати. Ось тому і ціни підвищуються поставок".Отже, постачальник підіймає ціну через те, що є попит. Та не в усіх магазинах такий ажіотаж серед покупців.
Вероніка Герасимова, керуюча магазином: "Ажіотажу вже немає. Щось дорожчає, щось дешевшає. Залежно напевно від товару. Але ми ціни не встановлюємо".Які саме товари найбільше купують маріупольці нам розповіли в одному з продуктових магазинів.
Світлана Федосєєва, керуюча магазином: "В основному зараз користуються попитом бакалія, овочі, а так в основному в поточному режимі. Паніки немає. Товару у нас достатня кількість. Трошки, незначне підвищення, ну незначне".З приводу інформації про незначне підвищення цін в обурення прийшла одна з покупців:
"Рис 55 гривень, гречка 55 - це нормально? Скажіть мені, будь ласка. Ні, звичайно. Тому що влада ціни не контролюють. Баночка огірків ось така 51 гривня. Це нормально ви вважаєте?"Наразі підвищення на харчі у середньому становить на овочі 35-128% цукор на 8 гривень, макаронні вироби на 9,5, пшенична крупа на 11, гречка на 51, мука на 5, яйця на 6.
Євген Бодягін, директор Департаменту з питань економіки Маріупольської міськради: "Контролю на сьогоднішній день на рівні держави, як і у місцевих органів влади, його не існує. Тому що він у 2017 році був скасований на державному рівні. Моніторинг - так здійснюється, формуються дані, надаються в обласне ДонОДА по їх листу ми проводимо перемовини з власниками мереж. Але ступінь впливу на сьогоднішній день на державному рівні виключена ".
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)