На сесії міської ради приймали рішення щодо подорожчання ціни на харчування в школах та дитячих садочках. Наприкінці кожного року навчальні заклади проводять процедуру закупівлі послуги харчування через систему "ПроЗорро".
Тетяна Братчикова, директорка Департаменту освіти: "Вартість харчування змінюється і змінюється якість, з додатковим збільшенням порцій. Збільшена кількість пільгових категорій. Це діти, батьки яких загинули під час проведення ООС, загиблих робітників внутрішніх справ, які були в бойових діях в Афганістані".
У школі № 29 - 580 дітей. Але збільшення вартості шкільної порції торкнеться батьків тільки 170 учнів, каже директорка Лариса Бикова.
Лариса Бикова, директорка ЗОШ № 29: "В минулому році ми їли на 23 гривні. Рік минув, ціни змінилися. Орієнтовно буде 28 гривень. І зміниться співвідношення: 40% - міський бюджет і 60% - батьки. Тобто 340-360 гривень сплачуватимуть батьки".
Тобто доля батьків за одну порцію складатиме вже не 11,50 а 16,80 грн. Директорка каже, санітарні норми, за якими годують учнів, передбачають приготування їжі виключно на очищеній воді, що теж входить в вартість обіду. За 28 гривень зробити поживну та якісну страву - не так легко, як здається, каже керівниця навчального закладу.
Лариса Бикова, директорка ЗОШ № 29: "Це обов'язково калорійність порції, співвідношення білків, жирів та вуглеводів, які ми повинні дотримуватися. Авжеж складно на цю суму, щоб все відповідало нормам".
Хоча ті самі норми, за якими розробляється меню, вже давно застарілі, вважає заступниця директорки Наталя Дроголо. Каже, нерідко батьки відмовляються від шкільного харчування зовсім. А це погано, адже зростаючий організм дитини повинен кожного дня отримувати на обід перші страви, а не бутерброди. Від цього залежить не лише здоров'я, а і якість навчання.
Наталя Дроголо, заступниця директорки ЗОШ № 29: "Ще з 1987 року існує, ось наприклад, книжка ця. З цього року в принципі не змінюється модернізація нашого харчування. Також застаріле обладнання, яке теж потребує оновлення. Це звичайно вплине на різноманітність меню, дітям буде цікавіше харчуватися. Він повинен бути ситим і настрій покращиться і якість навчання".
Більш за всіх подорожчання їжі відчують на собі батьки учнів 36 школи, з повним днем навчання. День там коштуватиме 70 гривень. Не менш затратними будуть і дитячі садочки, де діти харчуються три рази на день. Тож ціна виросте до 61,95 грн. З режимом перебування у садочку до 12-ої години — на 2 гривні менше. Безкоштовне харчування надаватиметься для дітей-сиріт, з інвалідністю, малозабезпечених, з багатодітних та воєнних сімей. Окрім цього, для родин, де є три та більше дитини, діятиме знижка 50 % від батьківської плати.