Славко Твердохліб, кореспондент: "Другий етап медичної реформи на думку фахівців, обіцяє бути більшим об'ємлюючим. Настільки що торкнеться психіатричних лікарень та тубдиспансерів. Соціальні мережі рясніють дописами і залякуванням про те що начебто хворих людей відпустять на вулиці міста після 1 квітня".
Віктор Сердюк, медичний юрист: "Тисячі хворих на психічні розлади будуть блукати по Україні і просити їсти. Хто як зможе. З них майже дві тисячі рішенням суду мають бути на примусовому лікуванні. З 1 квітня навіть для них непередбачено ні ліків ні харчування".
Про такі побоювання від впровадження другого етапу реформи, пише медичний юрист Віктор Сердюк. Він побував на з'їзді психіатрів в Києві, а після назвав майбутнє - "зомбоапокаліпсисом". На місцях ситуація трохи спокійніше, але напруження є. В лікарнях переймаються як подальшою долею персоналу так і самих хворих. Тільки в Маріуполі на стаціонарному лікуванні перебувають понад 400 хворих на психічні розлади. Керівник Психіатричної лікарні Маріуполя запевняє що хворі його лікарні з першого квітня не опиняться просто неба.
Ігор Калугін, директор КНП "Психіатрична лікарня м. Маріуполь": "Ніхто не збирається людей з психіатричними розладами виставляти на вулицю або робити щось подібне. На теперішній час попросту немає чіткого механізму фінансування та тих договірних відношень які будуть з національною службою охорони здоров'я України".
Голові зміни це те що в лікарнях впроваджується новий принцип фінансування. Лікарня буде отримувати кошти не за медичною субвенцією, а за кількістю пролікованих випадків.
Лариса Мамаєва, головний лікар Міської лікарні № 1 Титр: "Ця реформа другого рівня вона буде більш радикальною ніж перша. Ми будем намагатися робити все, аби допомогти людям аби вони не постраждали від цього і процес цей був менш болючим".
Новий принцип фінансування повинні впровадити й у фтизіатричній галузі. Проте в маріупольському тубдиспансері відповісти на питання про подальшу долю пацієнтів відмовляються, посилаючись на нез'ясованість дій та відсутність чіткої політики від МОЗу. В обласному департаменті охорони здоров'я розповідають що про проблему знають. Кажуть найбільш болючим другий етап стане для тих закладів де лікують примусово
Марина Корнєєва, начальник відділу Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації: "Стосовно недофінансування це є така проблема і психлікарні будуть не дофінансовані в тому об'ємі який потрібний. Тож нами направлено листа до міністерства охорони здоров'я".
Керівники протитуберкульозних закладів регіонів України вже зареєстрували петицію на сайті президента, з вимогою звернути увагу на недостатність фінансування галузі.
Текст петиції: "Фінансування протитуберкульозної служби в середньому складає 20% від фінансування у 2018-2019 роках. Ця ситуація призведе до руйнації служби та масового вивільнення кваліфікованих фахівців, а решта будуть отримувати мінімальну заробітну плату при умові збільшення об’ємів їх роботи".
До кінця збору підписів залишилось два місяці. та вже зараз її підписало дві третини людей.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)