Вона чинила опір системі і була вбита сокирою по голові. Дисидентка Алла Горська і знати не могла, що через півстоліття після смерті - її роботи надихатимуть українців боротися проти насильства щодо жінок. У Верховній Раді, в Американському домі в Києві та в центрі Куїнджі в Маріуполі виставили картини правозахисниці. Аби донести масштаби проблеми дискримінації та домашнього насильства, приїхали навіть із Посольства США.
Дар'я Лугова, кореспондентка: "Виставка оригінальних робіт Алли Горської є ексклюзивною для Маріуполя та центру Куїнджі. Бо зберігаються вони в приватній колекції і були надані лише на три дні. До Дня Білої стрічки та саме через те, що вона є символом сильної української жінки".
Так правозахисники намагаються звернути увагу на проблему насильства щодо жінок. Організовують мистецькі акції, знімають мотивуючі ролики, вдягають білу стрічку і влаштовують арт-терапію.
Вікторія Гордієнко, голова громадської організації "Колегіум Анни Ярославни Схід": "Ми запрошуємо митців, художників, щоб вони проводили арт-терапію для наших жінок, дівчат. Лікують завжди не пігулки, а добрий настрій і люди, які навкруги нас. І саме митці знають ці секрети лікування. Ми гадаємо, це може врятувати навіть країну".
Олена Шатунова, голова ГО "Добрі справи" (Бердянськ): "Ой, супер, це взагалі магія. Я дуже рада, що стала учасницею майстер-класу. Ми обов'язково дізнаємося, які інструменти потрібні, фарби і, якщо матимемо можливість - проведемо самі такі майстер-класи".
Над жінками в Україні нерідко знущаються. Такі історії, як ніхто, знає директорка організації "Білої стрічки". Вона допомагає знайти жертвам притулок, психологічну та юридичну допомогу.
Альона Шапоркова, директорка громадської організації "Біла Стрічка Україна": "Це регулярна історія, коли жінку із дитиною виженає чоловік із дому. Зараз цей показник значно виріс і 9 із 10 жінок, які страждають від домашнього насильства - вони опиняються на вулиці і їм потрібна допомога. Зараз у Верховній Раді лежить законопроєкт щодо домашнього насильства. І я сподіваюся - він допоможе жінкам".
Побачив масштаби проблеми в Україні і представник Посольства США Фредерік Чіччіоне.
Фредерік Чіччіоне, сержант першого класу Офісу з питань безпеки Посольства США в Україні: "Моя дружина і я мали змогу поспілкуватися зі студентами з різних областей впродовж декількох днів в університеті. Багато з них поділилися своїми думками про домашнє насильство в Україні. Казали, що жінки бояться втратити все, що мають, що їм нікуди діватися, не мають грошей і мені здається - це дуже сумно. І така ситуація існує в багатьох культурах світу".
Щороку звернень до поліції щодо фактів домашнього насильства на Донеччині більшає. Але не через те, що частішають сварки, а тому, що жертви припиняють мовчати - кажуть правоохоронці. В тому числі і через те, що законодавство до кривдників стає жорсткішим.
Володимир Кондратенко, заступник начальника відділу ГУНП в Донецькій області: "Новий закон з домашнього насильства, що вже рік діє, в ККУ ввели нову статтю саме по домашньому насильству, цих нововведень небагато, але ми вже маємо 47 справ скерованих до суду. Лід тронувся".
Правозахисники закликають говорити про випадки побиття не тільки жертв, а й свідків домашніх знущань. Раз і назавжди викорінити толерантність до будь-якого насильства.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)