Це не питомник. КП "Щасливи тварини" є карантинним майданчиком для тих, хто блукав вулицями. "Собака друг людини. Та чи друг їй людина?" - це питання, бо більшість з вуличних тварин саме домашні, колись люблячі та віддані друзі свої господарів. У комунальному підприємстві всього 35-ть офіційних місць для тримання тварин. Саме під цю кількість з бюджету міста виділяються кошти на їх утримання. Але у клітки потрапляє набагато більше. Анастасія Прохорова, працівниця МКП "Щасливі тварини":
"Завдяки зусиллям співробітників ми можемо утримувати близько 60 тварин, на постійній основі. Частину собак приходиться годувати за кошти небайдужих городян та нашого колективу. Тому що корма виділяються на конкретну кількість собак. Ми прохаємо, по-перше думати перше ніж завести тварину, що це не на рік, не на два. ні на дачу, ні на сезон. І по-друге стерилізувати тварину, щоб такі крохи не залишались на вулиці".
Після публікацій працівників підприємства в інтернеті сьогодні до КП приїжджали вже двоє охочих ізяти собі тварину. Але поки поїхали додому все обміркувати. Коли наша знімальна група знаходилась там, з'явились ще одні охочі подивитись собак. Цей візит виявився більш результативним. Анна Павленко, кореспондент:
"Сьогодні для цього чернявого щасливий день. Сім'я, яка приїхала придбати охоронця для дому. Обрали саме його".
Євгеній, Світлана та їх дворічний синочок Кирило приїхали сьогодні на комунальне підприємство за вірним другом. Родина нещодавно придбала будинок, що не може бути без охорони. Тільки-но родина перетнула поріг закладу - вже за 10-ть хвилин зробила свій остаточний вибір. Родина:
"Цей не буде стрибати, нічого, він дуже виховання. Ой, усе. все він мій. Це кохання з першого погляду? Так. Ну дивіться, в нас же акція. Ось я у подарунок. Це її дитинка? Ні. Схожі. Так схожі. Ха-ха".
Дізнавшись, що у песика немає імені, голова родини відразу це виправив. Родина:
"Відразу хотіли великого, дворняжку. Який сенс десь придбати, якщо можна дати життя собаці. Він мені дуже сподобався відразу за поглядом. Мое, усе. Вже ім'я якесь вигадували? ні, треба поміркувати. пізніше. буде Бакс. Чому? Не знаю, схож. Щоб бакси приносив. Ха-ха".
Великих собак забирають рідше ніж цуценят. В маленьких більше шансів на новий будинок. А поки вони не потрапили в добрі руки, ними опікується ця жінка. У 2014-му вона втратила сина на війні. І ці маленькі тваринки для неї наче діти. Вона віддає їм всю свою любов. Співробітниця КП:
"Вони здебільшого підлітків беруть, привикають до них, вони ростуть в домашніх умовах. Буває таких малесеньких приносять, що за пазуху посаджу і пішла. І вони так сплять добре. А серед них як мати, тільки не розмовляють".
Найстрашніше, що ті дорослі собаки, які нікому не сподобаються, більше не матимуть шансу на життя. Кожного дня їх час невпинно тане. Анастасія Прохорова, працівниця МКП "Щасливі тварини":
Собака в нас знаходиться до 14 днів. Якщо собака невелика, соціалізована. Вона стерилізується, кліпсується і випускається за місцем відлову. За цей час людина може забрати собаку собі. Ми її стерилізуємо та каструємо безкоштовно. За песиком ніхто не прийшов, тваринка усипляється. Це здорові тварини, які мають всі шанси на нормальне життя. З цим важко жити і лікарям, і нам, але треба розуміти що за день приїжджають 10 собак, а забирають одну".
Карантинний термін багатьох собак, які зараз перебувають на підприємстві, добігає кінця. Якщо ви планували завести собаку, придивіться до цих. В їхніх очах є надія на теплий дім та турботливого господаря. Можливо саме ви станете вирішальним шансом для одного з цих песиків.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)