Україна - Маріуполь

info@tv7.ua
+38 [068] 062-90-77
 1. Новини
 2. Україна
 3. Донбасу готують концепцію перехідного правосуддя
16сер'19
 1. Украина
 2. Регион
 3. Україна
 4. Регіон

Донбасу готують концепцію перехідного правосуддя

Для врегулювання процесу повернення жителів окупованих територій Донбасу і Криму до нормального життя буде розроблена концепція перехідного правосуддя. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка, який є співголовою Комісії з питань правової реформи.

"З головою робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи Антоном Кориневичем і прокурором Автономної Республіки Крим Гюндузом Мамедовим обговорювали пріоритетні напрямки роботи цієї групи в розробці правових основ повернення частини Донецької і Луганської областей, АР Крим та Севастополя під контроль України" , - повідомив він.

Серед основних ідей, додав Рябошапка, - необхідність розробки Стратегії реінтеграції окупованих територій з планом дій, який би регулярно переглядався.

"З метою відновлення миру і нормального життя на окупованих територіях, усунення порушень прав наших громадян, притягнення до відповідальності за скоєні злочини, відшкодування збитків буде підготовлена ​​концепція перехідного правосуддя, імплементовані норми і принципи міжнародного гуманітарного і міжнародного кримінального права. Крім того, один із пріоритетів - нарешті ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, підписаний майже 20 років тому", - зазначив він.

Рябошапка наголосив, що через відсутність національного досвіду постконфліктного врегулювання робоча група, яка в більшій частині сформована з представників громадських організацій, візьме до уваги міжнародну практику.

Він додав, що на першому засіданні Комісії з питань правової реформи будуть представлені пріоритетні напрямки діяльності групи, а до 2020 року - напрацьований перший пакет ініціатив глави держави.

Залишити коментар
відіслати
коментарі
  Категорії новин Последние новости
  Created on the TRONE Engine by LeoCRAFT Digital