В Україні для того, щоб виявити коронавірусну інфекцію в людини, є декілька типів тестування на COVID-19 - ПЛР або експрес-тест. Обидва види тестування дають змогу виявити активну інфекцію.
Про це повідомляє МОЗ.
Для проведення ПЛР-тесту беруть мазок із носоглотки й ротоглотки. Цей вид тестування застосовують на початку захворювання, найбільша їх чутливість між 7 та 14 днями після інфікування. Зазвичай, результат можна отримати через добу після забору матеріалу. Тестування цим методом є найбільш точним методом діагностики COVID-19, пише МОЗ у Facebook.
Новина за темою: Для роботи у "жовтій" зоні необхідно вакцинуватись двома дозами, - Ляшко
Результат експрес-тестування можна отримати вже за 15 хвилин. Для цього потрібен мазок з носоглотки чи ротоглотки. Але найефективніше такі тести використовувати на початкових стадіях захворювання.
Визнати наявність антитіл може лише ІФА тест. Він допомогає визначити ознаки постінфекції на основі дослідження венозної крові. Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: IgM і IgG. Перші вказують на гостру фазу захворювання, другі – на те, що людина перехворіла та вже має антитіла до коронавірусної хвороби.
У відомстві зазначили, що в Україні лише результат ПЛР-тесту є підставою для встановлення діагнозу "COVID-19".
Раніше ми повідомляли, що на Донеччині за добу більше одужало людей, ніж захворіли на коронавірус
Пройти безкоштовне тестування на COVID-19 в Україні можуть не лише пацієнти, у яких є підозра на коронавірусну хворобу. Затвердженні МОЗ стандарти вказують, що ПЛР-тестування на COVID-19 лікар обов’язково має призначати:
Першим трьом категоріям ПЛР призначають за умови, що їм не проводився скринінговий швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2.
Направлення на безкоштовне тестування зобов’язаний надати сімейний лікар.
Читайте також: Всі райони Маріуполя залишились без світла (АДРЕСИ)
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)