Олег Бегаль, керівник Маневицької центральної райлікарні: "По пакету №3 «Хірургічна оперативна допомога дорослим та дітям в стаціонарних умовах» нам було зменшено кількість випадків на триста та не враховано коефіцієнт цілодобового поста; по пакету«Стаціонарна допомога без операцій дорослим та дітям»-кількість послуг зменшено на чотириста; на пологи - зменшено на сімдесят випадків і ми недорахувались; на амбулаторно-поліклінічну допомогу зменшено фінансування. В результаті наша лікарня недоотримала по дев'яти пакетах медичних послуг суму десять мільйонів вісімсот вісімдесят вісім тисяч гривень".У Дніпрі генеральна директорка Дніпропетровської обласної реабілітаційної лікарні Інесса Шевченко збирається оголосити голодування через те, що отриманих від держави коштів за послуги згідно з медичною реформою не вистачає навіть на мінімальні зарплати працівникам.
Інесса Шевченко, генеральна директорка КП "Дніпропетровська обласна реабілітаційна лікарня" ДОР: "Я приведу на прикладі закладу, Яким я керую. У нас працює дуже Небагато персоналу 160 людей. Авансу 160 людей, враховуючи мене й закінчуючі нашим двірником отримай 148 тисяч гривень".А ще медиків хвилює загроза попасти під скорочення. Наприклад, у Сумах було звільнено одночасно 37 працівників пологового будинку. Які зміни через реформу в Маріуполі прокоментували в Міській раді.
Ксенія Сухова, заступниця міського голови: "Якщо говорити про кількість співробітників, то Маріуполь на відміну від багатьох міст йшов шляхом оптимізації. Але ми оптимізували не співробітників, ми оптимізували непотрібні корпусу, ті лікарні, які не обслуговували достатню кількість населення, ті лікарні, які не є багатопрофільними".Ми відвідали Онкологічний диспансер, який ще не встиг увійти до реформи, тому за словами директора закладу фінансову сторону оцінити не можуть, та точно знає що буде зі штатом працівників.
Сергій Волошин, директор КНП Онкодиспансеру м. Маріуполь: "В онкологічному диспансері скорочення штату не планується, закриття відділення не планується, більш того ми готові прийняти на роботу певну кількість медичних сестер у відділення диспансеру. Тому що медичних сестер не вистачає катастрофічно".Стосовно скорочення медичних працівників наразі у місті не йдеться. Але із заробітною платою може статися дефіцит.
Ксенія Сухова, заступниця міського голови: "Зараз не йде навіть мова про брак фінансування, зараз ми говоримо про те що ми перейшли на абсолютно нову форму фінансування даних лікувальних установ. І логіка абсолютно правильна, гроші повинні прийти за пацієнтом. Але те фінансування, яке ми сьогодні базове отримали, розуміючи ті пакети, які ми сьогодні підписали і ті тарифи за якими буде оплачуватися сьогодні пацієнтів — цього не достатньо. І це навіть менше ніж ми отримували по субвенції".За словами Ксенії Сухової це ставить під загрозу ключову статтю розходу, заробітну плату працівників.
Володимир Жигіль, директор Маріупольської міської лікарні №4 ім. І.К. Мацука: "Фонд оплати праці залежить від кількості пролікованих хворих. А під час карантину ми отримали заборону на всі планові операції, заборона на всі планові лікування, у зв'язку з чим більш ніж у два рази зменшилася кількість хворих".Такий сценарій не було передбачено реформою. Саме через це, на думку Володимира Жигіля і призвело до дефіциту заробітної плати. Держава виплатить той фонд заробітної плати у вигляді субвенції, який був минулого року за квітень, травень та червень. Президент України зауважує, що медична реформа на його думку, потребує перегляду. Це добре видно під час боротьби із коронавірусною інфекцією.
Володимир Зеленський, президент України: "Особливо коронавірус показав, що це за медична реформа. Лікарні не готові, кількість інфекційних ліжок не готова до такого виклику, заробітна плата, а це умови наших лікарів в яких вони працюють, де немає ремонту лікарні вже багато років і заробітна плата лікарів дуже мала. Інфраструктури медичної немає. У нас крім медиків нічого іншого нема".Впровадження медичної реформи було розпочато у 2017 році. Наразі стоїть питання аудиту всіх договорів, які було складено між медичними закладами та Національною службою здоров'я. Держава планує виправити недоліки та наслідки, які було завдано реформою. Та коли це станеться, поки не відомо.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)