Вікторія Гребенюк, маріупольчанка: "В мене була ситуація, коли я хотіла розрахуватися в маленькому магазинчику монетами, в мене були гривневі, старого образця, та по п'ядесят копійок, але ж мені відповіли, що ми таки не приймаємо, що монети вийшли з обігу, на що я сказала, що війшли з обігу тількі дрібні по 1, 2 та 5 копійок, мені сказали, що ні, ми приватні підприємці, та ми можемо установлювати свої правила".
Не тільки Вікторія зіткнулася із такою проблемою. Схожа ситуація трапилась з мешканцем нашого міста у тролейбусі. Згідно з публікацєю у соціальній мережі, кондуктор відмовлявся брати монети за проїзд наміналом в 10 копійок, пояснюючи це тим, що таке распорядженняя МТТУ. Але у комунальному підприємстві запевняють, такого розпорядження не давали.
Віталій Донєв: "ніяких обмежень в плані оплати проїзду монетами або паперовими купюрами, або в електронному вигляді в ТТУ немає. Ми приймаємо всі монети, всі гроші, які у нас на Україні діють".
В свою чергу продавці невеликих магазинів розповіли, як вони тепер формують ціни без дрібних монет та чи приймають їх взагалі.
Владислав, продавець: "Якщо у нас є продукція, яка добігає до 95 копійок, то просто округляємо до гривні, тому що 5 копійок вже не ходять, сенсу немає".
Юлія,продавець: "Справа в тому, що ціни як би в будь-якому випадку фіксовані і просто не зручно давати здачу, скажімо так, тому що товар ваговий - в будь-якому випадку виходять копійки, як би це нібило б і не зручно, що цих 5 копійок їх немає".
Євгенія,продавець: "Ми округляємо 5 копійок, або якщо 95 ми округляємо до гривні, або ж якщо 95 і бабуся у нас не тямуща, ми округляємо до 90 копійок".
Нагадаємо, що з обігу вийшли тільки дрібні монети наміналом 1, 2 та 5 копійок. А іншими можна розраховуватися в транспорті, будь-яких магазинах та інших установах.