"Сіра зона" - село Водяне. Крайня точка української території, за кілька кілометрів позиції ворога. Зараз село знаходиться на межі вимирання. Із-за постійних обстрілів, люди побоюються тут мешкати. Щоб врятувати своє життя і рідних, вимушені покидати свої оселі. А в когось нема чого покидати, бо будинок зруйнувала війна. В Водяному мешкає всього дев'ятеро людей та залишилось 7-ім будинків. Людмила Горобець одна з тих дев'яти, які бачать снаряди на відстані витягнутої руки. Не дивлячись на острах, жінка ладна долати різні труднощі, аби не покидати рідний дім. Людмила Горобець, мешканка с. Водяне:
"Весною прилетіло на двір, не знаю, що за снаряд. Вікна, двері, спотворились. Паркани, ну взагалі, все що можна, все спотворюється. Дах, вікна, все вибито, де дошками, як можемо так рятуємось. Чекаємо на мир, але мабуть не дочекаємось".
Зоя Миколаївна ллє сльози за рідними, які втекли якнайдалі від війни. Зоя Миколаївна, мешканка с. Водяне:
"Далеко. Далеко, там чотири онука. Там чотири сокола в мене. Я сподіваюся, що вони сюди повернуться".
В селі залишились люди похилого віку. Їм складно відновлювати свої помешкання, після раптових обстрілів. Тому рятувальники Донеччини не залишають їх в біді. В якості гуманітарної допомоги привезли будівельні матеріали, закуплені з обласного бюджету. Бо незабаром холода, і мешканцям з дірявими від обстрілів будинками, буде не солодко. Андрій Даник, заступник начальника Головного управління ДСНС України у Донецькій області:
"Проживає сім сімей. Ці люди потребують уваги, матеріальних цінностей, які б дали їм змогу жити краще ніж вони живут зараз. Ми доставили частину вантажу, який був виділений з резерву фонду Донецької державної адміністрації, з метою забезпечення цього населення".
Місцеві дуже вдячні рятувальникам за допомогу. Навіть чоловіки ледве стримують сльози, бо для них головне знати, що вони не забуті. Мешканці села:
"Дякую дуже що допомагаєте. Дякую...що б ми без вас робили. Не завжди фізична допомога, моральна. Так приємно. До тебе до тебе ставляться, тобі допомагають. Тебе бачать. Ми купимо, увага - це дуже велике значення. Ось".
На цьому допомога рятувальників не закінчується. Вони вислухали потреби мешканців села Водяне та обіцяли й надалі їх підтримувати.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)