15-річний син Олени їздив до Маріуполя відвідати сестру. Купив квиток додому на автобус Бердянськ-Святогірськ. Приблизно о шостій вечора вийшов за водою на зупинці у Константинівці, а коли повернувся через декілька хвилин, автобуса вже не було.
"Всі речі його - телефон, документи - залишилися в рюкзаку. Він звернувся до диспетчеру. Диспетчер каже: "Я не знаю, що робити"", - Олена Губченко, мати хлопця, якого залишив автобус.
Розгублений Єгор попросив телефон у перехожого, подзвонив батькам та ті через 2 години приїхали за ним на машині. Син був у стресовому стані.
"Був у шоці. Чоловік коли його знайшов, він сів в машину та розплакався. Такий емоційний стан. Я, чесно кажучи, сама в истериці була. Дитина ніколи далеко не їздив сам. Чуже місто", - Олена Губченко, мати хлопця, якого залишив автобус.
Пасажирів треба рахувати після зупинок під час поїздок - вважає водій міжміського автобусу Петро. Він за кермом 25 років. Каже, були різні ситуації, але пасажирів не забував.
"Взагалі кажуть - скільки часу зупинка. Я ж теж не можу бігати по автовокзалу та рахувати. Дається 5-10 хвилин. Зазвичай водій сам рахує, щоб не втратити нікого. Але ми теж не можемо півгодини стояти та чекати одного пасажира. Якщо така ситуація відбулась, треба підійти до диспетчерської. Можливо на інший автобус пересадять, дожене. У деспетчерів повинні бути контакти перевізника", - Петро, водій міжміського автобусу.
Але цього разу диспетчер не допоміг. А коли Олена телефонувала до автовокзалів за маршрутом, ніхто не брав слухавку. За словами Петра, фіксованих правил, за якими треба рахувати пасажирів під час зупинок, немає. Водії зазвичай дотримуються їх по-людські.
Сьогодні Олені вдалося знайти перевізника. Речі пообіцяв повернути завтра, коли той самий автобус приїде знов до Святогірську.
"Батьки хоча б повинні були попередити, поспілкуватися з водієм, щоб він простежив за дитиною. Водій, я так зрозуміла, взагалі не знав, що в нього їде неповнолітній без нагляду", - Оксана, диспетчер компанії перевізника.
У цивільному кодексі України вказано, що без супроводу діти можуть пересуватися по країні з 14 років, а їздити за кордон - з 16. Але не слід втрачати пильності під час поїздок та залишати свої речі без нагляду - радять поліціянти. Та якщо ви потрапили в таку ж ситуацію, як 15-річний Єгор, треба звертатися до диспетчера автовокзалу або телефонувати на лінію 102.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)