З минулого року святкування Дня міста перенесли на кінець вересня. З 10-го на 28-ме. Традиційно з 1980 року свято випадало на День визволення Маріуполя від німецьких загарбників. Так було до 2018 року. Зміна дати святкування збіглася з масштабною реконструкцією центра Маріуполя. Мер обіцяв завершити ремонт до дня міста. Але строки піджимали, робітники не встигали і дата святкування перенеслася на 30 вересня. Тому, деякі маріупольці пов'язують ці події і вважають, що саме ремонт вплинув на зміну дати відзначання. Люди:
"Минулого року, коли була реконструкція Драмтеатру дійсно не встигали, а цього року могли б зробити в той же день, в який він і повинен бути".
"Так вони ніколи не встигають, невже бувало щоб у нас щось вчасно встигли. Є вірогідність, що будуть ще переносити дату, якщо щось теж не будуть встигають? Вже не перенесеш, дощі будуть. Чому, на наступний місяць. на наступний рік. Ха-ха".
"Завжди було друга неділя вересня і люди здається звикли, а зараз перенесли трохи далі. А тут змінилось. Старе краще ніж нове".
"10 вересня був День визволення Маріуполя. Краще повернути 10-го, 10-го тепліше, до школи пішли, не особливо зайняті".
Інші вважають, що неважливо коли, головне саме свято. Люди:
"Була реконструкція затримали, не така вже велика різниця в термінах. Якщо люди будуть святкувати з душею та тими самими цінностями, все гаразд буде".
"За фактом вересень, все одно вересень. 10 вересня, 27 вересня. Ми шануємо цю дату, ми вшановуємо цю дату, пам'ятаємо. Пам'ять, в пам'яті все це зберігається".
"Головне, щоб люди задоволені були., щоб святкування було і настрій. Необов'язково прив'язуватися до цієї дати".
"Розумієте, всі шукають якусь історичну базу заснування міста, певно це нормально. Тому що в нас були різні причини, тому що днем міста ми вважали день визволення міста, з'явились якісь нові документи згадування і перенесли на нову".
Директор Краєзнавчого музею розповідає, що нова дата святкування ніяк не пов'язана з реконструкцією центру міста. Каже, навпаки саме зараз ми повернулись до історичних джерел.Наталя Капустнікова, директор Краєзнавчого музею:
"На момент переселення сюди греків, було викупано міською владою для греків 55 будинків, 57 мешканців було переселено. До Маріуполя тут було місто Павловськ, проіснував він лише один рік. Наше місто було основано як місто ремісників, міщан. Ось такі були перші будинки, які побудували греки. В музеї знаходиться колесо від возу, на якому переїздили греки".
В цей день в Маріуполі оселилися греки. Інші народності в місто не пускали. Саме тоді місто отримало свою теперішню назву - Маріуполь. Наталя Капустнікова, директор Краєзнавчого музею:
"Саме в цей день, 29-го вересня 1779 року Потьомкін підписав ордер на те, щоб греки переселились до Приазов'я і місто їх іменувати Маріуполь. Це цитата. Прив'язаємося до найстарішою дати, яка має відношення до заснування чи розвитку міста".
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)