57 тисяч маріупольських сімей залишились без житла. Це близько 200 тисяч людей. Про це міський голова Маріуполя Вадим Бойченко заявив на брифінгу в пресцентрі Укрінформу.
«У Маріуполі 57 тис. сімей залишилися без своїх осель, а це майже 200 тис. місцевого населення. Сьогодні в додатку «Дія» маріупольці зареєструвалися – 47 тис. сімей, а це 170 тис. людей, тобто це величезна кількість. І головне, що це дає надію для маріупольців, для українців, що їм буде відшкодовано (за зруйноване житло - ред.)», - сказав Вадим Бойченко.
За його словами, ще напрацьовуються певні механізми, які наповнюватимуть спеціальний закон про відшкодування збитків за зруйноване загарбниками житло, і орієнтовно з квітня він запрацює.
«Ми готуємося до втілення цього закону, сформуємо на рівні місцевої влади певні комісії. Нам дали можливість створювати ці комісії там, де знаходиться міська рада. А міська рада Маріуполя сьогодні знаходиться у місті Запоріжжя. Тобто ми маємо створити цю комісію за межами захопленого Маріуполя», - сказав мер.
За словами Вадима Бойченка переконатися у тому, що конкретний будинок у Маріуполі зруйновано можна за допомогою супутникових знімків.
«І якщо ми приїдемо і зафіксуємо це на місці, або за межами, це буде те саме ( ред. - що і подивитись на супутниковий знімок). І тому ми запропонували, щоб Кабмін створив певні умови, і щоб ми це робили. І це є в законі, тобто умови будуть створені», - заявив Бойченко.
Сума компенсації буде метр за метр. Є затверджена цифра квадратного метра на Донеччині - з урахуванням коефіцієнта міста це майже 40 тис. грн. Якщо помножити, то в середньому це десь 50 тис. доларів буде вартість однієї квартири.
Таким чином, уточнив Вадим Бойченко, для виплат компенсацій маріупольцям за зруйноване загарбниками житло знадобиться 3,5 млрд доларів.
За словами мера, цей закон є підґрунтям для стягнення репарацій з росії.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)