Куди подіти дрібні монети? Від сьогодні в Україні не приймають 1, 2 та 5 копійок. Національний банк визнав їх недійсним платіжним засобом і вивів із обігу. Тож в кіосках 5 копійок вже не приймають: "А я куди потім їх? Піду в банк здавати?", "До першого ж числа в обігу, навіть по телевізору казали"
Дехто поставив хрест і на монетах, які досі дійсні: "Ні, я не беру ні 5 копійок, ні 10. В мене їх ніхто не бере. Розумієте? В мене лежить 50 гривень таких".
Спосіб позбутися дріб'язку, який пропонують в НБУ - це обміняти в найближчому банку. Втім на наш візит реагують не очікувано: "5 копійок ми із сьогоднішнього дня не приймаємо".
За дві хвилини сподівань, інформація змінюється: "Ви можете суму до 100 гривень поміняти на діючий номінал. Касир до 100 гривень буде рахувати власноруч, більше - рахує машина, що наявна в спеціальних відділеннях, що є в Маріуполі".
Без будь-яких обмежень та безкоштовно. Так в державних банках зобов'язані приймати копійки упродовж наступних трьох років. Візьмуть ваші кошти і в пунктах купівлі металу. Тільки монету із нержавіючої сталі там назвуть чорним ломом. Бо притягується магнітом і візьмуть за 3 гривні, що дешевше за номінальну вартість. Реально продати монети і дорожче за неї. Якщо їх рельєф, форма, або ж колір відрізнятиметься від решти партії. Таким чином можна заробити від сотні до навіть декількох тисяч гривень. Дізнатися детальніше про те наскільки рідкісні ваші монети можна на форумах нумізматів. Саме там продавці шукають покупців і навпаки. Ну а якщо ви не знайшли свою рідкісну монету, або вам ліньки йти до банку - дочекайтесь першого жовтня 2022 року. Саме з цього дня 1,2 та 5 копійок можна буде вважати колекційними.