Лариса Рикалєва, мешканка буд. 19-а на вул. Казанцева: "Справа в тому, що живучи в цьому подвір'ї, ми стільки надивилися. По-перше, у нас автомобільна стоянка. По-друге, весь ринок ходить до туалету за нашу підстанцію. По-третє, наркопритон, справжнісінький. Купа закладок усіх можливих".
Лариса додає, що на її подвір'ї часто збираються шумні компанії, які залишають шприци та пляшки від алкоголю. Місцеві майже щодня викликають поліцію. Але ситуація не змінюється. Тому щоб убезпечити себе від небажаних гостів, мешканці вирішили огородити подвір'я парканом.
Віталій Бушнєв, голова ОСББ "Казанцева 19-а": "Я підготував документи, вийшов на комісію, яка при районній адміністрації, з проханям виділити гроші на міні-проєкт: щоб зачинити усі 3 будинки, щоб зробити закрите подвір'я, яке дозволяє усім людям 3 будинків нормально існувати, щоб сторонні не ходили. Комісія мені відмовила. Мовляв, це проїжджа частина і люди тут проходять. Тому мені було відмовленно".
Тоді мешканці вирішили власними силами зібрати кошти та встановити паркан самовільно. Але жителі сусіднього будинку виступили проти такої ініціативи, каже Лариса Рикалєва.
Лариса Рикалєва, мешканка буд. 19-а на вул. Казанцева: "Коли ми почали ставити паркан, до нас почали надходити погрози з того будинку - 17-а. Тут мешкає жінка з 17-а, та каже "ви поставте нам паркан за свій рахунок, тоді ми не будемо на вас писати". Єдина їхня проблема, як вони кажуть, їм незручно ходити в магазин, їм важко обійти торець будинку і пройти паралельно з торця будинку і повернутися назад".
Але не тільки незадоволення сусідів стає перепоною для встановлення паркану. За словами директорки департаменту по роботі з активами Світлани Штенди, земля біля будинку 19-а знаходиться у комунальній власності, тому відгороджуватися без дозволу заборонено.
Світлана Штенда, директорка Департаменту по роботі з активами: "Ми зараз розуміємо, на данний момент земля комунальна. Земля ще не відведенна під ОСББ. Зі свого боку міська рада посприяє якнайшвидшої розробки проєкту відведення. Щоб жителі розуміли хоча б свої кордони, де вони встановлюють паркани. Тоді вже після розробки відведення можна буде говорити про законність установки забору. Зараз інспекція з благоустрою залучено. Паркан встановлений на комунальній землі і встановлений без дозвільних документів".
За словами Світлани Штенди процес передачі землі з комунальної власності до ОСББ займає 4 місяці. Після пройдення цього етапу, мешканці вул. Казанцева 19-а зможуть вирішувати питання щодо встановлення паркану.