Вадим Бойченко, міський голова: "Нам просто треба об'єктивно оцінити, скільки треба часу для перезавантаження, як міста, так і підприємства. Скільки треба часу? Практика показує, треба 30 років за підтримки підприємств. Нажаль, ну ось така об'єктивна реальність. Мене теж дратує, коли я їду на роботу, я бачу, що щось не так у технологічному плані, мене це дратує. Дратує запах Маркохіму. Але ми розуміємо, що сьогодні вони інвестиційно рухаються. Ось так це точно неможливо сьогодні трансформувати повністю металургійний комплекс. Є приклади партнерства бізнесу та держави у трансформації. Того ж Піттсбурга".
Американське місто Пітцбург було дуже забруднене, заводські труби не припиняли диміти, бо підприємства виробляли майже половину всієї сталі в США. У 80-ті роки 120 чоловік втратили роботу через те, що всі заводи Пітцбурга закрили. Жителі почали виїжджати з міста. Але вже у 90-ті роки все змінилось. Місто зробило ставку на екологію, освіту, охорону здоров'я, підтримку бізнесу, розвиток науки, культури та так званої чистої енергетики.
Вадим Бойченко, міський голова: "Задача заводів сьогодні виконувати ті інвестиційні зобов'язання, які вони беруть. І припинити диміти. Ми знаємо, що наприклад сьогодні є масштабна реконструкція аглофабрики. Ми віримо, що у 2020-2021 роках вона перестане диміти. Мені теж хочеться, щоб це було швидше, я абсолютно тут на вашій стороні, щоб заводи, як у Лінці, в який я приїхав".
У 80-ті роки австрійський Лінц був пильним промисловим центром з поганою екологією через розташовані там хімічні та сталеливарні заводи. Щоб покращити ситуацію місто прийняло програму зниження викидів в атмосферу - ряд вимог до підприємств. За 20 років кількість викидів знизились в рази. Великий промисловий центр Західної Європи продовжує працювати, але адаптується до сучасних вимог.
Вадим Бойченко, міський голова: "Я завжди у всьому за те, щоб був здоровий глузд. Якщо це допоможе ділу, то окей. Але я ж кажу, що ми повинні розуміти, що якщо, наприклад посилення законодавства, збільшення штафів і знову ж на поновлювані екологічні питання, це було б супер. Це діалог, але ключове питання - змінити законодавство. Ми сьогодні виконавча влада. Хто у нас законодавець? Це парламент та кабмін. Вони змінюють. Відповідно, коли задають питання, чи готовий я? Я готовий".
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)