Мати винахідниці Ольги працює в лабораторії онкологічного диспансеру Маріуполя. Згадує що її донька ще змалечку цікавилась природними науками. Зокрема біологією.
Оксана Харасахал, лікар-лаборант клінічної лабораторії: "Вона звісно захоплювалась моєю спеціальність. вона приходила. їй подобалось. саме це її і мотивувало для того аби зробити якість новшества"
Донька Оксани запропонувала цілком нову систему діагностику меланом. Головний лікар міського онкодиспансеру розповідає, що внесок талановитої дівчинки гідно оцінили. Коли повстало питання придбання нового діагностичного обладнання для дослідженнь, його вартість була фантастичною для лікарні.
Сергій Волошин, головний лікар міського онкодиспансеру: "Даний метод полягає на тому, що злоякісні пухлини, тобто до появи пухли, та метастазів ці клітини можливо виявити у крові".
Не тільки в Маріуполі оцінили винахід 18-річної Ольги Сарахал. Він приніс їй гран-прі на міжнародному конкурсі іновацій в Сінгапурі. Його обов'язкова умова: винаходи мають бути запатентовані та готові вийти на міжнародні ринки. Зараз Ольга навчається в київському медичному університеті, але своє майбутнє планує пов'язати з рідним містом.
Ольга Харасахал, винахідниця: "В моїх планах є такий пункт, як повернутись в маріуполь. я планую проходити інтернатуру в маріупольскому онкологічному диспансері проходити, і практично сто відсотків знову з нашим лікарем Волошиним"