Місяць тому в Києві відбувся марафон освіти, де розповідалося про нові стандарти в Україні. Брали участь в ньому ті школи Донецької та Луганської областей, стретігії розвитку яких були схвалені менторами заходу. Заявку подавали усього 300 навчальних закладів, а відібрали лише 60. З них - 7 маріупольських, серед яких школа № 40.
Богдан Дужик, директор школи № 40: "Наша школа стане ліцеєм, тобто це 3 ступінь загальної середньої освіти, де буде сконцентрована найкраща матеріально-технічна база. І цей ліцей буде вже багатопрофільним".
За прикладом Європи навчальні заклади України мають поділитися на початкові, гімназії і ліцеї - розповідалося на освітньому марафоні.
Лілія Гриневич, ексміністр освіти і науки України: "Дискусія про 3-річну профільну школу, тобто про "12-річку", думаю, буде ще виникати. Хоча на поверхні лежать всі позитиви того, що ми будемо мати 3-річну старшу профільну школу. Вона дозволяє більше підготуватися до вибору подальшого життя і разом з тим цей вибір більш свідомий. Зараз "11-річка" на теренах Європи є тільки в 3 країнах: Україна, Росія і Білорусь".
40 школа Маріуполя збирається стати ліцеєм не раніше ніж через 2-3 роки. Але вже зараз в рамках освітнього марафону розробляє стратегію розвитку, щоб стати конкурентноздатною та вийти на ринок освітніх послуг. За словами міністерки освіти України Ганни Новосад з цього року уряд виділятиме кошти на місця для зарплати вчителів згідно реальної кількості учнів. Розпочинати розвиток директор школи збирається з капітального ремонту. Кошторис розроблений, а гроші планують залучити з європейського інвестиційного банку та міського бюджету.
Після проходження освітнього марафону адміністрація 40-ї школи вписала до своєї стратегії ще один пункт. Збираються впровадити нові предмети, коли переформатуються у профільний ліцей.
Богдан Дужик, директор школи № 40: "Це критичне мислення. Друге - це медіаграмотність. Третє - це фінансова грамотність. Методики лідерства і самоудосконалення. Культура громадського спілкування. На сьогоднішній день є актуальною. Ділова українська мова, яка вже була, є і буде. І психологія сімейних відносин".
На освітній марафон їздила й психологиня 40-ї школи. Каже, почула від столичних та закордонних колег про приємні зміни в своїй профільній діяльності.
Тетяна Тарасова, психолог школи № 40: "Для мене було важливо, що особлива увага тепер буде приділятися психології як дітей, так і вчителів. Ми намагаємося навчити дітей, як визначитися з професією, як користуватися не тільки своїми емоціями, як все це перевести в почуття, і щоб душа підказала, чим дитина хоче займатися в подальшому, щоб приносити користь".
У найближчому майбутньому ментори марафону освіти оберуть найкращі стратегії розвитку, та в подальшому будуть домогати учасникам впроваджувати стандарти нової української школи. Екс-очільниця міністерства науки і освіти впевнена, що в Донецькій та Луганській області все йде за планом, а проблеми можуть виникати тільки за тих самих причин, що й в інших областях
Лілія Гриневич, ексміністр освіти і науки України: "Це ефективність використання коштів, що саме ми закуповуємо за ті гроші. Тому що це не тільки стосується Луганської і Донецької області. Ми бачимо, як різні органи місцевого самоврядування за ті самі суми купують речі зовсім різної якості. Це свідчить про їхню управлінську спроможність: як вони проводять ці тендери, як вони опікуються питанням впровадження нової української школи. Заохочення вчителів - це відбивається на надбавці за престижність, яку видають органи місцевого самоврядування".