Вікторія Гребенюк, кореспондентка: "В такій самій тиші скоріш за все залишаться всі українські школи наприкінці травня. Замість того, щоб тут традиційно пролунав останній дзвоник. Адже в рекомендаційному листі від Міністерства освіти і науки України до навчальних закладів вказано: з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби в навчальному році пропонуємо не проводити масові заходи із залученням учасників освітнього процесу, в тому числі останні дзвоники та випускні вечори".З початку року учні 11-го класу 7-ї школи мріяли, як проведуть випускний вечір. Обирали кафе, вчили вальс та, звісно, вигадували вбрання. Зокрема, сукня Валерії Зиньковської майже готова. Незабаром забирати з ательє. Дівчина з подружками збирались бути в одному стилі. А тепер — суцільне розчарування.
Валерія Зиньковська, випускниця 11-Б класу школи № 7: "Ми обрали фасон, ми обрали кольори суконь, для нас це була най обговорювана тема, не враховуючи самого екзамену. Всі дівчата обрали все - від туфель до макіяжу. Заказаний був ресторан. Ми хотіли спуститися до моря, зустрічати світанок, якщо дасть погода. Зробити знімки. Така душевна атмосфера".У класної керівниці Валерії — Ірини Шайди — це другий випуск. Вчителька розчарована не менш за учнів. Ділиться: власний випускний пережила б ще раз. Тому шкода, якщо цьогорічні випускники не зможуть пережити тих емоцій.
Ірина Шайда, класний керівник 11-Б класу школи № 7: "Це підбивання підсумків. Це прощання дітей з дитинством. Як кажуть, саме після випускного вечора вони вже стоять на порозі дорослого життя. Але я дуже вірю, що пандемія пройде і ми дуже ще сподіваємося, що все ж таки нам вдасться відсвяткувати цей урочистий захід".В маріупольському Департаменті освіти розповідають, остаточного наказу від профільного міністерства ще немає. Наразі володіють тільки рекомендаційною інформацією. Все залежатиме від того, якою буде епідеміологічна ситуація на той час в Україні.
Ірина Святченко, директорка Методично-консалтингового центру Департаменту освіти Маріуполя: "Свідоцтва про та табелі рівня досягнень учнів можна видати не пізніше 15 червня. Якщо буде подовжено карантин до певних дат, коли могли б проводитись урочистості вручення документів про освіту, то вже заклади освіти не зможуть порушити ці закони. Кому цікаво наражати себе на небезпеку".За час карантину вчителі й діти призвичаїлись спілкуватися через екрани моніторів. Тож якщо все ж таки нинішні випускники будуть позбавлені традиційного балу, альтернативний варіант знайдеться, — запевняє педагог Ірина Шайда.
Ірина Шайда, класний керівник 11-Б класу школи № 7: "Наприклад, дистанційно. Чому б і ні? Зараз багато програм, платформ. Постаратися дітям зробити це свято незабутнім". 01
Валерія Зиньковська, випускниця 11-Б класу школи № 7: "Кожен буде стояти у своєму вбранні вдома на кухні з тортиком і казати, який він радий, що ми вчилися разом всі ці 11 років. Напевно так це й буде. З вчителями попрощатися, напевно ось...".
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)