Як розповіли організатори турніру з бою на ножах, ідея проведення обговорювалась давно. Адже цим видом єдиноборств займається велика кількість людей, але окремо - в клубах і військових підрозділах.
В'ячеслав Булгаков, суддя змагань: "Тому повстала ідея звезти всіх разом аби обмінятись досвідом, показати хто на що гаразд. Національний корпус надав нам нагородну атрибутику, а за перше місце буде справжній ніж з гербом. У нас тут зараз представники і морської піхоти, і нацгвардійці, і представники спортивних клубів".
Морський піхотинець Микола вважає, ножовий бій має практикуватись більше, оскільки такі вміння можуть знадобитись не тільки на турнірах.
Микола Черняк, боєць 503 батальйону морської піхоти: "Так і як самозахист для солдатів, хто зна що буде, коли і для чого? Навіть так само і в мирному житті. Оскільки можливо все! Навіть якщо закінчились набої? Так, звісно! Бо немає наприклад нічого, ані лопати соперської, а не каміння і саме тоді прийдеться працювати з ножем".
Задля безпеки проведення турніру спортсмени змагались на макетах.
Володимир Задорожний, головний суддя змагань: "Це мистецтво. Це своєрідне фехтування. Зараз головне готувати чоловіків для такого виду змагань, адже ніж - один з основних видів бою".
В змаганнях прийняли участь більше 30 спортсменів, серед яких військові та вихованці спортклубів міста. Переможців визначали за кількістю балів. Враховувалась спритність учасників, кількість дотиків та умовних порізів. Перше місце завоював Богдан Кузьменко. Свою перемогу він присвятив до дня народження донечки.
Богдан Кузьменко, переможець змагань: "У мене сьогодні вдача - у доньки день народження. Дай Бог, аби ніж ніколи не прийшлось використовувати, а так лише для загального розвитку. Це дуже цікавий напрямок".
Як розповіли учасники змагань, такий вид двобою вчить бути зібранним, підтримувати себе у гарній фізичній формі, допомагає зняти стрес, тренує координацію та покращує зір.
Захід був присвячений до дня сухопутних військ України.