Вони не знали навіть слів Фейсбук, Ютуб та Інстаграм. І сьогодні вперше взяли в руки "мишку". В маріупольському пансіонаті війни та праці відкрили клас комп'ютерної грамотності і навчатимуть пенсіонерів "френдитись" та "чекинитись". Їх перші кроки до діджиталізації бачила Валерія Московцова.
Раніше Ольга Савеліївна працювала вчителькою, а на пенсії сама стане ученицею. Спочатку теорія. Багато незнайомих термінів.
Ольга Савеліївна, мешкає у пансіонаті: "Онлайн магазин, фейсбук, що таке монітор (екран), соціальна мережа або соціальна сеть, клавіатура зрозуміло, колонки для звуку я побачила. Мишка, пошук, флешки для ноутбуку або телевізора плазмі. Що таке звичайно смартфон, планшет, мені відомо.Ось вайфай в Інтернете хочу знати. І що можна поймати цим смартфоном".
Ці пенсіонери жодного разу не користувалися комп'ютером. Та в пансіонаті для ветеранів війни та праці № 2 у Приморському районі для них відкрили перший в Україні компьютерний клас.
Лариса, мешкає в пансіонаті: "У всьому світі зараз йде комп'ютеризація. І з цього я вирішила навчити і можливо буду зв'язуватися з интеренету з братиком, фільми скачувати на диски".
Микола, мешкає у пансіонаті: "Повинен же людина бути грамотним у всіх відносинах. Ну, а я дещо знаю, але недостатньо вважаю".
Оцінки за навчання новачки у інтернеті отримувати не будуть. Але з перших хвилин уроку - не приховують інтересу."
Навчати пенсіонерів будуть студенти одного із вишів міста. Кожного індивідуально. Спеціальні курси вони не проходили, ділитимуться власним досвідом.
Карина, буде вчити комп'ютерній громотності: "Для початок мені потрібно навчити її користуватися приладами комп'ютера, мишка, клавіатура, монітор, колонки, так само я навчу як їх виходити в інтернет для того, щоб вони могли знайти будь-яку інформацію яка їм потрібна. Так само мої учні хочуть спілкуватися по скайпу, заходити в соц мережі. Думаю мої уроки будуть присвячені цьому".
В пансіонаті зараз мешкає більше сотні людей похилого віку. З них 13-теро вже погодились освоювати нові технології.
Ірина Терентьєва, директорка маріупольського пансіонату для ветеранів війни й праці: "Після 60 років в Європі наприклад люди взагалі освоюють нові професії. І як би починають жити заново. Саме незвідані речі, які спіткали в жизні. А зараз в наше століття технологій, я вважаю без інтернету не обходиться, у кого це будуть улюблені фільми, хтось музику буде качати, хтось в ігри, отримувати якусь інформацію. А хтось кулінарією займатися".
Ідея про створення простору для осучаснення пенсіонерів виникла після перегляду онлайн-блогів бабусі-іноземки, розповідає Анжела Тищенко.
Анжела Тимченко, автор ідеї створення комп'ютерного класу: "Зараз стареча деменція - хвороба яка дійсно прогресує. Чому? Тому що люди певного віку. Вони замкнуті в просторі. Вони інформаційно нічого не отримують крім телевізорів і щодо газет. Тому ми подумали і вирішили, що потрібно розвивати володіння старими комп'ютерів. Треба розвивати їх знання, треба надавати роботу мозку для інформації, для здоров'я, для подальшої здорової життєдіяльності".
Подібні комп*ютерні класи планують відкрити ще у пансіонаті для ветеранів на Лівобережжі, та у реабілітаційному центрі для людей із інвалідністю у Волновасі.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)