Сьогодні, 28 вересня світ відзначає День боротьби зі сказом. Цієї дати маріупольські медики нагадали, яких термінових дій треба вжити, якщо вас вкусив собака.
Сказ - це смертельна вірусна інфекція, симптоми якої можуть з'явитися лише через декілька місяців після укусу тварини. Проте правильна та своєчасна допомога до розвитку захворювання дає 100% шанс врятуватися.
Інструкцію порятунку оприлюднили на сторінці КНП ММР ЦПМСД 2 м. Маріуполя у Facebook.
Найголовніше, що треба запам'ятати, це - не варто чекати, коли з'являться симптоми. Навіть якщо укус був не до крові, слина зараженої тварини могла потрапити на подряпини, а це - пряма загроза заразитися.
- Негайно та ретельно промийте уражене місце великою кількістю води з милом. Ця проста процедура має важливе значення і може врятувати життя.
- Дезінфікуйте рану антисептичним засобом на основі спирту чи йоду (перекис водню не допоможе).
- Зверніться до найближчого медзакладу. Якщо немає впевненості в тому, що тварина була здоровою, вам обов’язково мають зробити щеплення вакциною, які є в усіх областях України.
- Якщо є можливість - зверніться до ветеринарної служби з твариною щодо якої у вас є підозра на хворобу - сказ, яка вас вкусила та провести дослідження цієї тварини. За можливості тварину треба помістити під карантин на 10 днів для нагляду. Профілактичне лікування можна перервати, якщо буде підтверджено, що тварина не заражена сказом. Якщо тварину неможливо знайти та протестувати, необхідно провести повний профілактичний курс профілактичних щеплень.
- Завжди вакцинуйте від сказу домашніх тварин (собак та котів).Зробіть профілактичне щеплення, якщо ваша робота пов’язана з ризиком зараження, зокрема, якщо ви працюєте ветеринаром, єгерем, лісником, у лабораторіях, які працюють з тваринами.
- Пам'ятайте, що при укусах тварин також можливе зараження збудником правця. Щеплення проти правця доступні в державних комунальних закладах.