"Маріонетки Путіна - геть з України", "ОБСЄ працює з 8 до 16 години, а люди хочуть жити цілодобово", "Де мир та спокій в Україні?" - з такими плакатами маріупольські активісти прийшли до офісу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.
Жителів турбує, як спостерігачі зможуть контролювати безпеку на лінії розмежування після відведення військ. Адже, на їхню думку, це може загрожувати Маріуполю.
Лариса, маріупольчанка: "Ми знаємо, що Широкіно - 20 км, якщо там буде сіра зона, що буде з нашим містом, з нашими дітьми. Наші хлопці, наші діти воюють, проливали кров, захищали, відгоняли ворога, а тепер ми знаємо свої території, це взагалі незрозуміло".
Олександр, маріуполець: "На лінії вогню ми знаходимось уже п'ятий рік. Ніякого відводу, ОБСЄ - там же більше половини росіян. Як вони можуть нам безпеку гарантувати?".
Також активісти хочуть знати, як ОБСЄ зможуть контролювати безпеку у нічні години.
Надія, маріупольчанка: "При відведенні військ буде контролювати лінію ОБСЄ. Вони працюють з 8 до 16 годин, вихідні - субота, неділя. Ми все одно залишаємось мішенями, ми хочемо через них донести до міжнародний організацій, в кінці кінців і до нашого президента".
Микола, маріуполець: "Не з чуток знаємо, як працює ОБСЄ, і ми незадоволені тим, що у них з 8 до 17 робочий день. А вночі що? Хто буде дивитись вночі? І ми взагалі не довіряємо їм, якщо чесно".
Представник місії, який вийшов до активістів, розповів, яким чином проводиться моніторинг лінії розмежування.
Джеймс Макро, заступник голови Маріупольського офісу ОБСЄ: "Патрулі, які здійснюють моніторинг Маріупольського офісу формуються таким шляхом, щоб моніторинг здійснювався кожного дня, тому у вихідні та офіційні вихідні розробляється графік роботи так, що моніторинг здійснюється постійно. Наші патрулі працюють тільки у денний час, але у нас є інші технічні засоби, як камери та дрони, які забезпечують загальний моніторинг на цілодобовій основі".
За даними штабу Операції об'єднаних сил, бойовики продовжують обстрілювати позиції українських військовослужбовців під Маріуполем зі зброї крупного калібру. Під вогнем опинились Павлополь, Піщевик, Талаківка, Новотроїцьке. За минулу добу під час ворожого обстрілу загинув один військовий.