Вже вісім років траса біля селища Мелекине знаходиться в аварійному стані через зсувні процеси. Там вже утворилися провали глибиною 6 метрів. Але ремонтувати її не будуть. Замість цього - збудують наново об'їзну дорогу. На неї цього року вже виділили кошти. Коли ж чекати змін, з'ясовувала Наталя Галь.
Наталя Галь, кореспондентка: "Це ділянка траси, яка проходить повз селища Мелекине. Вона вважається аварійною, але іншого шляху немає".
Шлях із Маріуполя до селища Мелекине протягом декількох років лякає водіїв. Через зсувні процеси утворилися розлами асфальтового полотна. Величезні ями та провали збільшуються з кожним роком.
Володимир Попович, голова Мелекинської сільської ради: "У 2013 році це був єдиний масив, єдина ділянка. От за ці 6 років відбувся зсув і утворилася прірва глибиною до 6 метрів".
З часом ситуація погіршується і зараз велика ділянка траси вважається аварійною. Проїзд заборонено, але шлях в об'їзд на 22 кілометри довше. Тому деякі водії все одно ризикують своїм життям. А от автобус із Маріуполя до селища не їздить, це приносить незручності місцевим мешканцям.
Валерій, місцевий мешканець: "В цьому році сезону не буде. Так що ніхто не приїхав. І нікого тут не зараз знайдете. Дорога велику роль грає, дуже велику роль. І автобус сюди не хоче їхати. Незручність створює місцевим жителям. Ну це не є добре".
Через карантин узбережжя безлюдне, відпочивальників немає. Місцеві пансіонати зачинені. Ми звернулися до власника одного з таких за телефоном. Галина розповіла, що вже минулого року відпочивальників поменшало. Приїхали лише 5 відсотків від звичної кількості. Тому цього року працювати взагалі не хоче. Пов'язує таку ситуацію саме зі станом дороги.
Галина, власниця пансіонату: "Взагалі працювати не буду, у мене будуть тільки ті, які мої знайомі, там родичі. Ось такого плану. А таких як раніше з інших областей приїжджають, то немає".
В Мелекинській сільській раді нам показали проєкт нової об'їзної дороги, яка має пролягати якомога далі від обривів.
Володимир Попович, голова Мелекинської сільської ради: "Зсувні процеси, вони продовжуються, ніяка робота протидії зсувним процесам на території узбережжя не проводиться і це на протязі двадцятиліть. І якщо процеси зсувні не будуть зупинені, звичайно зсув і надалі буде йди. Тому цю дорогу від основної гілки прокладуть повинні на відстані не менше одного кілометра".
Об'їзна дорога має довжину близько 4 кілометрів.
Володимир Попович, голова Мелекинської сільської ради: "Десь з відси з 289 опори почнеться будівництво нової дороги".
Проєкт дороги розробили кілька років тому. Гроші на будівництво виділялися, але перепонами стали - сільськогосподарські угіддя та населений пункт Бурякова балка, що розташовані прямо на майбутньому шляху. Цього року всі юридичні формальності владнали. Земельні паї фермерам виділили в іншому місці. А от мешканці Бурякової балки у 2018 році навіть судилися з адміністрацією. І хоча суд програли, досі незгодні із будівництвом траси біля своїх будинків.
Валерій, мешканець селища Бурякова балка: "А я проти дороги, дороги не хочу. Треба буде в суд, ще раз подамо в суд. Ну вона буде від моєї ділянки проходити десь 20 метрів дорога. Мені не потрібна, щоб будинку лопалися, там тощо".
Також дорога перетинає 4 земельні ділянки, які були у власності громадян під забудову. Близько року із землевласниками йшли перемовини. Одному власнику в замін виділили іншу.ділянку. В трьох громадян землю викупили.
Наразі Служба автомобільних доріг у Донецькій області проводить відкритий тендер на Прозоро. Початкова вартість майбутніх робіт - понад 162 мільйони гривень. Відкриті торги будуть тривати до 25 травня 2020 року. Фірма, яка виграє тендер - повинна буде виконати роботи з будівництва, влаштування фундаменту та покриття шосе.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)