Єлизавета Крамінська, начальниця Приморської ДПІ: "У людей накопичується заборгованість з 2017 року у зв'язку зі змінами законодавства. Люди не знають, що вони на сьогодні є підприємницями. Припустимо, діяльність була відкрита в 2009 році, в 2010 році людина приходить у податкову, здає ліквідаційну звітність, можливо знімається з обліку як платник єдиного податку, але не завершує свою реєстрацію у держреєстратора".
Річ у тому, що з початку 2017 року єдиний соціальний внесок мають сплачувати навіть ті ФОПи, які не отримують дохід або не звершили всі процедури закриття підприємства. Незалежно від того, сплачують вони єдиний внесок або перейшли на загальну систему оподаткування, необхідно робити внесок у пенсійний фонд - щомісячно 918 гривень. Таким чином, за 3 роки може накопичитися десятки тисяч гривень боргу.
Єлизавета Крамінська, начальниця Приморської ДПІ: "Ті, хто були підприємцями, не впевнені у завершенні своєї підприємницької діяльності, звернутися до держреєстратора, скористатися посиланням в інтернеті, яке ми надамо, і запевнитися, чи завершена їхня підприємницька діяльність. Чи вони станом на 2020 рік, як і раніше, є підприємницями та не знають, що їм йде нарахування в автоматичному режимі".
Згідно з даними сайту Opendatabot до листопада минулого року борг ФОПів тільки зростав. Але буквально за місяць вони виплатили 2 млрд гривень, а реєстр боржників зменшився на 50 тисяч підприємців. Серед них - й рекордсмен по сумі накопичень, який був винен 281 млн грн. Таким чином, тільки він погасив майже 15 % загального боргу ФОП. Щоб остаточно завершити підприємницьку діяльність, треба виконати такі дії.
Тетяна Охрименко, завідувачка сектором Центральної ДПІ: "Перше - це відвідати держреєстратора. І протягом 30 днів після прийнятого рішення звернутися до центру обслуговування платників відносно надання ліквідаційної звітності і погашення всіх податків та зборів перед бюджетом, в тому числі внесків у пенсійний фонд".
У зв'язку із підвищенням в Україні заробітної плати у 2020 році виріс і мінімальний єдиний соціальний внесок та становить тепер 1039 гривень. Тож щоб не накопичувати ще більшу суму, маріупольцям варто перевірити, чи немає їхнього підприємства у списку боржників. Зробити це можна на сайті dn.tax.gov.ua.